×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak się okazało, 26-letni złodziej wykorzystał nieuwagę właścicieli rowerów. Jeden z nich został skradziony przy obiekcie sportowym, a drugi zniknął spod kamienicy na terenie Ścinawy.

-Funkcjonariusze udowodnili 26-latkowi również kradzież papierosów. Część z nich podejrzany ukradł z marketu, a część z kiosku. Łączna suma strat, jaką oszacowali pokrzywdzeni tym przestępstwem, to 700 złotych. Jak ustalili policjanci, podejrzany skradziony towar sprzedał przypadkowym osobom, tłumacząc się, że kradł, gdyż potrzebował pieniędzy – relacjonuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Mężczyzna usłyszał w sumie sześć zarzutów. Przed sądem odpowie za kradzież, usiłowanie kradzieży i kradzież z włamaniem. Grozi mu 10 lat odsiadki.

 
scinawa2

Wybrane dla Ciebie

Kradł paliwo na stacjach na lewych tablicach

Lubińscy policjanci zatrzymali złodzieja oleju napędowego. By kraść paliwo, za każdym razem zmieniał tablice rejestracyjne od swojego samochodu, które wcześniej zdejmował z innych pojazdów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jednej nocy włamał się do apteki, sklepu i pubu. Grozi mu 10 lat

Kryminalni z Lubina zatrzymali 26-latka, który włamał się do jednej z aptek na terenie miasta. Jak się okazało, wcześniej włamał się także do lokalu gastronomicznego i jednego sklepu. Właściciele zrabowanych przedmiotów, oszacowali straty na blisko 3 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do wszystkich czynów. Może mu grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dbajmy o rowery, okazja czyni złodzieja

Wystarczy moment naszej nieuwagi i pozostawiony bez opieki rower, może zniknąć bez śladu. Przekonali się o tym ostatnio właściciele jednośladów, którzy pozostawili je dosłownie na chwilę. To wystarczyło, by złodzieje skorzystali z okazji.

Rowerzysta „wydmuchał” prawie trzy promile! Ledwie stał na nogach

Blisko trzy promile alkoholu miał w swoim organizmie pewien rowerzysta, którego zatrzymali policjanci z Rudnej. Niestety nie był to odosobniony przypadek. Tego samego dnia funkcjonariusze z komisariatu w Ścinawie udaremnili jazdę trzem innym nietrzeźwym amatorom dwóch kółek.

Dachowanie toyoty na drodze Dłużyce – Ścinawa. Zasnęła za kierownicą?

Do poważnego zdarzenia drogowego dzisiaj na drodze między Dłużycami a Ścinawą. Kierująca toyotą yaris prawdopodobnie przysnęła na moment za kierownicą. Pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu i dachował. Poszkodowane zostały trzy osoby, które z obrażeniami kończyn i twarzy trafiły do legnickiego szpitala.

20-latek z licznymi kradzieżami na koncie

Kryminalni z Polkowic zatrzymali sprawcę licznych kradzieży w sklepach wielkopowierzchniowych. Łupem 20-latka padły m.in. akumulatory, narzędzia i butelki z alkoholem. Jest dobrze znany stróżom prawa z wcześniejszych „dokonań”. Trafił już do policyjnej celi, grozi mu nawet 10 lat odsiadki.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.