×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Kradł co wpadło mu w ręce. W końcu sam również wpadł

Mundurowi z Głogowa zatrzymali 41-latka. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie do samochodu i kradzież elektronarzędzi. Jednak to dopiero początek listy zarzutów pod jego adresem.

Jak wynika z ustaleń mundurowych, 41-latni złodziej nie próżnował. Mężczyzna miał dokonać wielu kradzieży, a poszkodowane nimi osoby od początku tego roku co rusz zgłaszały się na policje.

– Zawiadomienia dotyczyły kradzieży z włamaniem do pojazdów, gdzie sprawca poza zniszczeniem drzwi wejściowych lub wybiciem szyb dokonywał kradzieży elektronarzędzi, dokumentów z zawartością kart bankomatowych i dowodów rejestracyjnych, a także sprzętu RTV znajdującego się w pojazdach – wylicza Łukasz Szuwikowski, oficer prasowy KPP Głogów. – Sprawca włamał się również do magazynu, skąd dokonał kradzieży metalowych elementów instalacji do przerabiania miodu. Łączne straty wyrządzone przez złodzieja to kwota blisko 45 tyś. złotych.

Kryminalni, którzy prowadzili sprawę szybko ustalili sprawce tych kradzieży. 41-latek został zatrzymany kilka dni temu. Podczas przeszukania mieszkania i piwnicy, funkcjonariusze znaleźli większość skradzionego mienia. Łup został zabezpieczony i zwrócony właścicielom.

– Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie 12 zarzutów kradzieży z włamaniem. To jednak nie koniec jego problemów. Podczas zatrzymania funkcjonariusze ujawnili przy nim również amfetaminę i metamfetaminę, z których można przygotować kilkaset porcji handlowych narkotyku – dodaje Łukasz Szuwikowski.

41-latek trafił za kratki. Policja złożyła wniosek do prokuratury o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 
420-172563
420-172562
420-172561
420-172560
420-172559
420-172558
420-172557
420-172556
420-172555

Wybrane dla Ciebie

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.

Bliżej. Za aparatem na plenerze w Kłobuczynie

Można fotografować piękne zakątki, morze, zachody i wschody słońca, swoich bliskich, a nawet wyspecjalizować się w robieniu selfie. Jednak przy odpowiednich ustawieniach aparatu można wydobyć piękno najmniejszej drobinki. I właśnie tego uczyli się uczestnicy pleneru podhasłem Bliżej organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Gaworzycach.

Artura Myki nie ma od niedzieli. Policja szuka mężczyzny

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wciąż poszukują zaginionego Artura Myki. Mężczyzna w minioną niedzielę wyszedł z domu w Wągrodnie w Gminie Ruja i do tej pory nie wrócił i nie nawiązał kontaktu z bliskimi.