×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Kradł kable telekomunikacyjne. Wycinał po kilkadziesiąt metrów

Policjanci z Prochowic zatrzymali 33-latka, który od kilku miesięcy kradł kable telekomunikacyjne. Z kabli wytapiał miedź, którą później sprzedawał  na skupie złomu. Straty oszacowane działaniem złodzieja to 10 tysięcy złotych.

Zgłoszenia o kradzieży kabli telekomunikacyjnych na terenie gminy Prochowice zaczęły wpływać do policji jeszcze w listopadzie 2022 roku. Sprawca działał pod osłoną nocy, odcinał kabel od sieci  i kradł kilkudziesięciometrowe odcinki przewodów. Sprawą zajął się dzielnicowy. Przeglądał on nagrania z monitoringu, zbiera informację i udało mu się bezbłędnie wytypować podejrzanego.

– W minionym tygodniu dzielnicowy udał się w miejsce, gdzie miał przebywać wytypowany przez niego mężczyzna. Funkcjonariusz zastał w pomieszczeniu gospodarczym kompletnie zaskoczonego sprawcę, który w tym momencie wytapiał skradzione kable – powiedziała nam Jagoda Ekiert z KMP Legnica. – Podczas jego przeszukania, dzielnicowi znaleźli przy nim kilka działek metamfetaminy.

Zatrzymany to 33-letni mieszkaniec Prochowic. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Łączne straty powstałe w wyniku uszkodzenia sieci oszacowano na kwotę blisko 10 tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

 
414-173737

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.