×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Kradł kable telekomunikacyjne. Wycinał po kilkadziesiąt metrów

Policjanci z Prochowic zatrzymali 33-latka, który od kilku miesięcy kradł kable telekomunikacyjne. Z kabli wytapiał miedź, którą później sprzedawał  na skupie złomu. Straty oszacowane działaniem złodzieja to 10 tysięcy złotych.

Zgłoszenia o kradzieży kabli telekomunikacyjnych na terenie gminy Prochowice zaczęły wpływać do policji jeszcze w listopadzie 2022 roku. Sprawca działał pod osłoną nocy, odcinał kabel od sieci  i kradł kilkudziesięciometrowe odcinki przewodów. Sprawą zajął się dzielnicowy. Przeglądał on nagrania z monitoringu, zbiera informację i udało mu się bezbłędnie wytypować podejrzanego.

– W minionym tygodniu dzielnicowy udał się w miejsce, gdzie miał przebywać wytypowany przez niego mężczyzna. Funkcjonariusz zastał w pomieszczeniu gospodarczym kompletnie zaskoczonego sprawcę, który w tym momencie wytapiał skradzione kable – powiedziała nam Jagoda Ekiert z KMP Legnica. – Podczas jego przeszukania, dzielnicowi znaleźli przy nim kilka działek metamfetaminy.

Zatrzymany to 33-letni mieszkaniec Prochowic. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Łączne straty powstałe w wyniku uszkodzenia sieci oszacowano na kwotę blisko 10 tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

 
414-173737

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.