×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Kradł paliwo na stacjach na lewych tablicach

Lubińscy policjanci zatrzymali złodzieja oleju napędowego. By kraść paliwo, za każdym razem zmieniał tablice rejestracyjne od swojego samochodu, które wcześniej zdejmował z innych pojazdów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili lubińscy kryminalni, złodziej podjeżdżał na stację zawsze tym samym samochodem. Zmieniał jedynie tablice rejestracyjne, by nie dać się złapać.

-Sprawca kradł paliwo z różnych dystrybutorów na terenie powiatu lubińskiego, wołowskiego i górowskiego. W wyniku szczegółowej analizy kilku zgłoszeń kradzieży paliwa na łączną kwotę ponad trzech tysięcy złotych, policjanci udowodnili podejrzanemu jeszcze kradzieże pięciu kompletów tablic rejestracyjnych. Po „zabraniu” tablic rejestracyjnych z innego samochodu, zakładał je na swój pojazd marki Volvo, którym się poruszał, po czym po zatankowaniu paliwa odjeżdżał od dystrybutora bez zapłaty za paliwo – relacjonuje asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

32-latek przyznał się do swoich czynów. Policjanci nie wykluczają, że liczba zarzutów w tej sprawie może wzrosnąć.

-Mundurowi sprawdzają wcześniejszą ewentualną przeszłość przestępczą 32-latka. Przypominamy, że za przestępstwo kradzieży, polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5 – tłumaczy S. Serafin.

 
sprawca

Wybrane dla Ciebie

Jednej nocy włamał się do apteki, sklepu i pubu. Grozi mu 10 lat

Kryminalni z Lubina zatrzymali 26-latka, który włamał się do jednej z aptek na terenie miasta. Jak się okazało, wcześniej włamał się także do lokalu gastronomicznego i jednego sklepu. Właściciele zrabowanych przedmiotów, oszacowali straty na blisko 3 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do wszystkich czynów. Może mu grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dbajmy o rowery, okazja czyni złodzieja

Wystarczy moment naszej nieuwagi i pozostawiony bez opieki rower, może zniknąć bez śladu. Przekonali się o tym ostatnio właściciele jednośladów, którzy pozostawili je dosłownie na chwilę. To wystarczyło, by złodzieje skorzystali z okazji.

20-latek z licznymi kradzieżami na koncie

Kryminalni z Polkowic zatrzymali sprawcę licznych kradzieży w sklepach wielkopowierzchniowych. Łupem 20-latka padły m.in. akumulatory, narzędzia i butelki z alkoholem. Jest dobrze znany stróżom prawa z wcześniejszych „dokonań”. Trafił już do policyjnej celi, grozi mu nawet 10 lat odsiadki.

Ukradli opla we Wrocławiu, wpadli w Lubinie

W ręce lubińskich policjantów wpadło trzech mężczyzn podejrzanych o osobowego opla. Kryminalni udowodnili im dodatkowo kradzież głośników, słuchawek i butów z jednego ze sklepów na terenie galerii w Lubinie. Teraz cała trójka stanie przed sądem.

Kradzieże kosmetyków były jej ulubionym zajęciem

Chojnowscy policjanci zatrzymali 43-latkę, której ulubionym zajęciem były kradzieże sklepowe. Na swój cel obierała głównie sklepy z kosmetykami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Kobiecie za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.