×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Kradli szyny kolejowe. Grozi im teraz pięć lat więzienia

Wyrok do pięciu lat więzienia grozi mężczyźnie, którego zatrzymali policjanci z chojnowskiego komisariatu. 54-latek oskarżony został o kradzież szyn z bocznicy kolejowej kopalni kruszywa. W ręce mundurowych wpadł również jego kolega.

 

Dzielnicowi z Chojnowa pełnili służbę na terenie gminy gdy dostali zgłoszenie o kradzieży szyb kolejowych z terenu bocznicy. Podejrzani to dwaj mężczyźni, których szybko udało się zatrzymać.

– Policjanci zatrzymali jednego ze sprawców oraz znaleźli pojazd, który służył do popełnienia przestępstwa. Sprawcą okazał się 54-latek. W wyniku prowadzonych czynności odzyskali w całości utracone mienie – powiedziała nam Katarzyna Baniewska z legnickiej komendy. – W krótkim czasie policjanci zatrzymali również współsprawcę kradzieży.

Drugi ze złodziei to 22-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Jak ustalili mundurowi, to 54-latek wpadł na pomysł kradzieży. Przekonał młodszego kolegę, że ukradną szyny i sprzedadzą je na złomie.

Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Wybrane dla Ciebie

Trwają prace przy przebudowie drogi w Kromolinie

Trwa przebudowa drogi w Kromolinie. Robotnicy zakończyli już prace przy remoncie infrastruktury wodociągowej i kanalizacji deszczowej. Część nawierzchni drogi również została wykonana.

Mikołajkowa akcja charytatywna dla polkowickiej rodziny

Jak co roku, radny Robert Drobina zorganizował charytatywną akcję mającą wesprzeć jedną z polkowickich rodzin. Uroczystość wręczenia paczek, chociaż skromna, wzbudziła łzy wzruszenia wśród obdarowanych.

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.