×
*** Otwarto nową drogę łączącą Osiek i Chróstnik *** Derby Chrobrego z Miedzią zakończyły się bezbramkowym remisem *** Minister Krzysztof Kubów wizytował inwestycje w gminach Przemków i Chocianów ***

Kupił kradziony rower, ale to dopiero początek jego problemów

37-letni polkowiczanin stanie niebawem przed sądem. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ze względu na kupno kradzionego roweru. Jednak szybko okazało się, że paserstwo to tylko początek listy zarzutów.

 

Kiedy 37-latek został zatrzymany przez polkowickich mundurowych byli przekonani, że to jedyne co ma na swoim sumieniu. Dopóki nie znaleźli w jego kieszeni narkotyków.

– Polkowiczanin miał przy sobie 45 porcji handlowych metamfetaminy. Takie znalezisko spowodowało konieczność przeszukania lokalu, w którym nocował mężczyzna – powiedział nam Przemysław Rybikowski z polkowickiej komendy. – Policjanci do tej czynności wykorzystali psa służbowego wyspecjalizowanego w wyszukiwaniu narkotyków. Przeszukanie zakończyło się odnalezieniem kolejnych 45 gramów wspomnianej, zabronionej substancji i skradzionych tablic rejestracyjnych.

Zatrzymanemu przedstawiono zarzut paserstwa oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu za to wyrok do 10 lat więzienia. Oprócz tego 37-latek był poszukiwany przez lubińską prokuraturę. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

 

Wybrane dla Ciebie

Policjanci pomogli mu trafić do zakładu karnego

45-letni mieszkaniec Polkowic nie stawił się w umówionym terminie w zakładzie karnym, gdzie miał odsiadywać wyrok 16 miesięcy więzienia. W jego zatrzymaniu i doprowadzeniu do celi pomogli mundurowi ze Starogardu Gdańskiego.

Senior wpadł z narkotykami. Może trafić za kratki na 10 lat

Marihuanę, amfetaminę i metamfetaminę miał w swoim mieszkaniu 75-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego. Mężczyzna jest dobrze znany policjantom.

Pobił ochroniarza za wino warte 30 złotych

30-latek z Polkowic odpowie za kradzież rozbójniczą. Mężczyzna w jednym ze sklepów na terenie miasta najpierw próbował ukraść wino za 30 złotych, a potem pobił interweniującego ochroniarza.

Po narkotykach, autem, które nie powinno jeździć

Dwa lata więzienia grozi 22-letniemu mieszkańcowi powiatu głogowskiego. Mężczyzna prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Ale to dopiero początek jego problemów.

Poznajecie tego mężczyznę? Ukradł paliwo na stacji

Czy ktoś poznaje mężczyznę ze zdjęcia? Jak informują polkowiccy policjanci, może on mieć związek z kradzieżą paliwa na jednej ze stacji.

Oszuści atakują. Polkowiczanin w porę zauważył niebezpieczeństwo

W Polkowicach doszło do próby oszustwa. Do jednego z mieszkańców zadzwonił telefon. Mężczyzna podawał się za pracownika banku i próbował uzyskać od rozmówcy dane dostępowe do konta.