×
*** Jedna ofiara śmiertelna koronawirusa z powiatu lubińskiego to bilans ostatniej doby w zagłębiu miedziowym *** Protesty w Głogowie. Około 100 osób przeszło ulicami miasta by wyrazić swój sprzeciw działaniom rządu w czasie pandemii ***

Legnickie fotopułapki znów zadziałały. Złapani na gorącym uczynku

Legnicka straż miejska prowadzi czynności zmierzające do ukarania sprawców, którzy wyrzucili śmieci na jednym z miejskich terenów.  Zostali zarejestrowani przez fotopułakę.  

Na filmie nagranym przez to urządzenie widać dwóch mężczyzn, którzy na ten teren przyjechali samochodem i wyrzucają  odpady tworząc tzw. dzikie wysypisko.  To kolejny przypadek zarejestrowania takiego zdarzenia przez  przez fotopułapki , które są jednym z elementów walki z dzikimi wysypiskami w Legnicy.

Przypominamy, że zaśmiecanie terenów publicznych oraz pozbywanie się odpadów w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami zagrożone jest karą grzywny do 5 tys. zł.

 

Wybrane dla Ciebie

Strażnicy miejscy poprowadzą zajęcia on-line

Jak nauka może się odbywać zdalnie, to również zdalnie mogą się odbywać zajęcia profilaktyczne prowadzone przez strażników miejskich z Legnicy. Z takiej możliwości skorzystali już uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 i na pewną znajdą się kolejne chętne szkoły!

W Legnicy pomogą Ci odpalić auto jak odmówi posłuszeństwa

Mamy zimę, a co za tym idzie niskie temperatury. A nasze samochody coraz częściej odmawiają posłuszeństwa. Legniczanie nie muszą się tym martwić – strażnicy miejscy pomogą im odpalić auto.

Strażnicy miejscy rozdają żywność osobom bezdomnym

Nie wszyscy chcą spędzać dni i noce w noclegowniach, a w dobie pandemii jest to i tak znacznie utrudnione. Jednak osobom bezdomnym należy pomagać, dlatego strażnicy miejscy z Legnicy rozdają pakiety z żywnością. Jest to możliwe dzięki współpracy ze stołówką charytatywną, która przekazała pakiety żywnościowe.

Sport

Chrobry odzyskał punkty utracone w Gdańsku

Drużynie Chrobrego udało się zrealizować swój cel i odzyskać 3 punkty stracone w Gdańsku. Nie było to łatwe, bo gdańszczanie mocno walczyli do samego końca, ale tym razem to Chrobry rozdawał karty i okazał się mocniejszy. Głogowianie prowadzili już od pierwszych minut. Grali dobrze w obronie i bardzo skutecznie w ataku, dlatego mimo kilku własnych […]

Rozmaitości

Próbują wyłudzić wasze dane. Uważajcie

3 kwietnia 2021 roku pojawiła się informacja o opublikowaniu w sieci danych użytkowników (w tym z Polski) portalu społecznościowego Facebook. W ostatnim okresie czasu odnotowano pierwsze próby logowań do innych serwisów internetowych poprzez wykorzystanie opcji „Zaloguj się przez konto Facebook”.