×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie. 

Policjant służący na co dzień w komisariacie w Ścinawie oraz emerytowany funkcjonariusz służby więziennej wracali razem do domu. Był niedzielny, mroźny wieczór. By szybciej dotrzeć do miejsca zamieszkania, skrócili sobie drogę. Gdy skręcili w rzadko uczęszczaną alejkę, w pewnym momencie zauważyli leżącego na ulicy mężczyznę. Oddychał, ale się nie ruszał. Był mocno wychłodzony.

-Okazało się, że to 53-letni mieszkaniec powiatu górowskiego. Mężczyzna spał. Był mocno wyziębiony. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Mundurowi natychmiast wezwali zespół karetki pogotowia ratunkowego oraz policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Górze, przez cały czas monitorując funkcje życiowe poszkodowanego. Mężczyzna oddychał, miał wyczuwalne tętno, jednak był mocno wyziębiony, a jego skóra była już koloru sinego – relacjonuje asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Ratownicy, którzy zajęli się 53-latkiem stwierdzili, że jego organizm był już mocno wychłodzony. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy, a później został przekazany najbliższej rodzinie.

-To nie pierwsze godne pochwały zachowanie dzielnicowego ze Ścinawy. W 2020r. jadąc na służbę wraz z drugim funkcjonariuszem tamtejszego komisariatu, zauważył na jednej z ulic gęsty dym wydobywający się z domu wielorodzinnego. Wraz z wezwanymi na miejsce strażakami policjantom udało się wówczas uratować sześć osób i małe dziecko, którzy śpiąc we własnych łózkach, nie wiedzieli, że ich budynek płonie – przypomina na koniec rzeczniczka lubińskiej policji.

 
pomoc1

Wybrane dla Ciebie

Spędził w więzieniu prawie 40 lat. Wyszedł… i znów tam wrócił

64-letni mieszkaniec Ścinawy, po blisko 40 latach, opuścił mury zakładu karnego. Resocjalizacja nie przyniosła jednak spodziewanych efektów, bo mężczyzna ponownie wszedł na drogę przestępstwa. Znów zostanie osądzony – tym razem za liczne kradzieże sklepowe i groźby karalne. Mężczyzna już został tymczasowo aresztowany.

Choć na chwilę zagościł uśmiech. Wizyta KGHM Zagłębia w Pałacyku

Piłkarskie KGHM Zagłębie Lubin po raz kolejny pokazało wyjątkową solidarność z obywatelami Ukrainy, którzy uciekli ze swojego kraju ogarniętego wojną. Mariusz Lewandowski, Adam Buczek, Lubomir Guldan oraz pracownicy klubu odwiedzili dziś ścinawski Pałacyk, gdzie tymczasowo schroniły się matki z dziećmi i nastolatkowie. Goście z Lubina przywieźli masę prezentów.

Zaprószył ogień rzuconym papierosem. Straty wyniosły prawie 70 tys. zł

Wracamy do pożaru w budynku byłej mleczarni przy ulicy Legnickiej w Ścinawie. Okazuje się, że przyczyną wybuchu ognia był… rzucony niedopałek papierosa przez jednego z lokatorów obiektu. W wyniku pożaru doszczętnie spłonął garaż i zaparkowany tam samochód osobowy. Straty wyceniono na blisko 70 tys. zł. Sprawca zaprószenia ognia jest już w rękach policji.

Uratowali Ukraińca z płonącego budynku i… klatkę z szynszylami

Gdy w piątkowe przedpołudnie wybuchł pożar w budynku dawnej mleczarni w Ścinawie, jako pierwsi na miejscu pojawili się miejscowi policjanci. Funkcjonariusze, prawdopodobnie uratowali życie mężczyźnie, który spał, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia. Przy okazji, z innego pomieszczenia wynieśli też… klatkę z szynszylami należącą do jednego z lokatorów.

Tragicznie zmarły kierowca miał podwójny zakaz kierowania pojazdami

Wracamy do tragicznego wypadku, w którym zginął 28-letni mieszkaniec gminy Rudna. W wyniku policyjnych ustaleń wyszło na jaw, że młody kierowca nie miał prawa jazdy i ciążył na nim sądowy dwukrotny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Ponadto, samochód, którym jechał nie posiadał ważnego przeglądu technicznego ani ubezpieczenia OC. Przyczyną zdarzenia była prawdopodobnie nadmierna prędkość.

Groźny pożar w budynku po byłej mleczarni w Ścinawie

Groźny pożar warsztatu w dawnej mleczarni w Ścinawie. Doszczętnie spłonęło wnętrze, samochód osobowy i sprzęt, który tam się znajdował. W akcji gaszenia wzięło udział sześć zastępów straży pożarnej. Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną wybuchu ognia.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.

Rozmaitości

Cykl wydarzeń poświęconych życiu i twórczości wybitnego Polaka

Wernisaż wystawy biograficznej zainaugurował cykl licznych wydarzeń kulturalnych poświęconych Ignacemu Janie Paderewskim pod wspólnym tytułem: „Bohater sztuki i ojczyzny, Ignacy Jan Paderewski <<Paddy>>”. Projekt realizowany jest wspólnie przez gminę Polkowice, Centrum Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej.