×
*** Ogniska COVID-19 w lubińskim szpitalu. Pacjenci czekali godzinami na przyjęcia na SOR *** Od czwartku uczniowie klas V podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie ***

Lider jednej z grup pseudokibiców podejrzany o handel narkotykami

W ręce policjantów wpadł 29-letni mieszkaniec Lubina, który podejrzany jest o handel narkotykami. W samochodzie, którym jechał, funkcjonariusze znaleźli kokainę i maczetę. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna jest liderem jednej z grup pseudokibiców.

Zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki wspólnym działaniom kryminalnych z Lubina i ich kolegów z wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców komendy wojewódzkiej. 29-latka namierzono na terenie gminy Rudna. Mężczyzna jechał swoim samochodem.

– W pojeździe, którym jechał, kryminalni znaleźli zawiniątko z białym proszkiem, który po zbadaniu testerem okazał się być kokainą. Z ujawnionej ilości środka psychotropowego, podejrzany mógłby przygotować blisko tysiąc porcji handlowych tego narkotyku. W pojeździe zatrzymanego, funkcjonariusze ujawnili również maczetę oraz gaz pieprzowy. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany jest jednym z liderów grup pseudokibiców – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

29-latek trafił do policyjnej celi. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

-Lubinianin usłyszał zarzut posiadania narkotyków oraz udziału, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w obrocie znacznych ilości substancji psychotropowych. Za popełniony czyn grozi mu nie mniej, niż dwa lata pozbawienia wolności – dodaje S. Serafin.

Sprawę przejęła lubińska Prokuratura Rejonowa.

 
kibic1

Wybrane dla Ciebie

Jechał po narkotykach i z sądowym zakazem

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce legnickich policjantów. 36-latek nie dość, że prowadził pod wpływem środków odurzających, na dodatek miał aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W mieszkaniu ukrywał kilkaset działek marihuany

Legniccy policjanci zatrzymali 32-latka, który ukrywał w swoim mieszkaniu narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 360 porcji handlowych marihuany. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Poszukiwany listem gończym miał przy sobie narkotyki

Policjanci z Legnicy zatrzymali 41-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Po sprawdzeniu tożsamości w bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna poszukiwany jest listem gończym.

Diler narkotyków z Lubina zatrzymany. W handlu pomagała mu partnerka

Lubińscy kryminalni wraz z kolegami z komendy wojewódzkiej zatrzymali dilera narkotykowego oraz jego partnerkę, która pomagała mu w tym procederze. W mieszkaniu, które para wynajmowała, policjanci znaleźli duże ilości środków psychotropowych, gotówkę i biżuterię. Ich losem zajmie się teraz sąd. 

Pijany przyjechał na stację zatankować. Miał ponad trzy promile!

Ponad trzy promile alkoholu „wydmuchał” pewien kierowca, który przyjechał swoim samochodem na stację benzynową. Mężczyzna zatankował i oczywiście próbował dalej ruszyć w podróż. Powstrzymała go kasjerka, która zablokowała drzwi wejściowe i powiadomiła policję.

Ukrywał w mieszkaniu ponad tysiąc działek narkotyków

Ponad tysiąc porcji marihuany i amfetaminy znaleźli policjanci w mieszkaniu pewnego głogowianina. 30-latek został tymczasowo aresztowany. Przed sądem odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu nawet 10 lat odsiadki.

Sport

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 

Na sygnale

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie. 

Rozmaitości

Radość i uśmiech dzieci był najcenniejszą nagrodą

Kilkaset paczek ze słodyczami, artykułami spożywczymi, środkami czystości i przyborami szkolnymi trafiło do kilku placówek opiekuńczo-socjalnych w całym regionie zagłębia miedziowego. To efekt dorocznej akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin.