×
*** Ogniska COVID-19 w lubińskim szpitalu. Pacjenci czekali godzinami na przyjęcia na SOR *** Od czwartku uczniowie klas V podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie ***

Lubinianin stracił 50 tysięcy bo zaufał oszustowi!

56-letni mieszkaniec Lubina zwiedziony obietnicami szybkiego wzbogacenia się oddał oszustom swoje oszczędności. Mężczyzna zainstalował na telefonie aplikację, która dała dostęp do wszystkich haseł złodziejom. Zamiast zarobić, stracił swoje pieniądze.

Lubińscy policjanci po raz kolejny apelują do mieszkańców – nie dawajcie dostępu do swoich kont, nie ufajcie w szybki zarobek i nie instalujcie żadnych aplikacji, które ktoś podsyła wam przez telefon!

Do komendy policji zgłosił się 56-latek, który padł ofiarą oszustów.

– Mężczyzna poinformował policjantów, że oszust zaproponował mu brokerski obrót akcjami jednej z firm państwowych obiecując duże zyski. Aby wzbudzić zaufanie swojej ofiary, oszuści przelali na konto bankowe pokrzywdzonego 200 dolarów, stwierdzając, że w kilka godzin zarobił kilkaset dolarów na skutek szybkich sprzedaży i kupna akcji spółki – powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej komendy. – Warunkiem przelania reszty „zarobionych” pieniędzy było zainstalowanie przez 56 – latka aplikacji anydesk (jest to aplikacja do zdalnego pulpitu), a następnie wpisanie numeru swojego konta.

I jak można przypuszczać, mężczyzna oczekując na kolejne wpłaty „zarobionych” przez niego pieniędzy wykonał wszystkie polecenia. Zainstalował wskazaną aplikację, wpisał numer konta i hasło. Chwilę później mężczyzna stracił52 tysiące złotych.

– Przestępcy zaciągnęli pożyczkę na szkodę zgłaszającego, mając całkowity dostęp do haseł i konta bankowego mężczyzny, dzięki zainstalowanej przez niego aplikacji – dodaje policjantka. – To nie jedyny przypadek, jaki został zgłoszony funkcjonariuszom w ostatnim czasie, dlatego ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach.

 

Wybrane dla Ciebie

Śmiertelny wypadek na drodze Nieszczyce – Chobienia

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj po godzinie 13. na drodze między Nieszczycami a Chobienią w gminie Rudna. Na łuku drogi doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Niestety jedna osoba zginęła na miejscu. Droga w obu kierunkach jest całkowicie zablokowana.

Rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie

Lubińscy mundurowi spotkali się z przedstawicielami Rady Seniorów przy Urzędzie Gminy w Lubinie. Tematem przewodnim spotkania były zagrożenia z jakimi mogą się spotykać osoby starsze.

Zajmie się nimi sąd rodzinny i dla nieletnich

Trzy młode lubinianki ukradły buty, ubrania i kosmetyki w jednym ze sklepów. Zostały przyłapane i teraz odpowiedzą za to przed sądem.

Pobili go, wiązali i okradli. Teraz staną przed sądem

Trójka, która zaatakowała w mieszkaniu 39-letniego mężczyznę niebawem stanie przed sądem.Kobieta i jeden z jej kolegów zostali tymczasowo aresztowani. Drugi został objęty dozorem policji.

Jego łupem padało wszystko co mógł szybko sprzedać

Lubińscy policjanci zatrzymali 20 – letniego mieszkańca Lubina. Mężczyzna podejrzany jest o liczne kradzieże sklepowe. Z półek zabierał to co szybko mógł sprzedać. Z kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Za rozboje odpowie teraz przed sądem

Lubińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonał dwóch rozbojów w sklepach na terenie miasta. 20-latekwbiegał do sklepu, rozpylał gaz łzawiąc i kradł co mu wpadło w ręce.

Sport

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 

Na sygnale

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie. 

Rozmaitości

Radość i uśmiech dzieci był najcenniejszą nagrodą

Kilkaset paczek ze słodyczami, artykułami spożywczymi, środkami czystości i przyborami szkolnymi trafiło do kilku placówek opiekuńczo-socjalnych w całym regionie zagłębia miedziowego. To efekt dorocznej akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin.