×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

Maluchy wiedzą jak poruszać się po drodze bezpiecznie

Lubińscy policjanci odwiedzili przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie.

Były znaki drogowe, były policyjne czapki i oczywiście nieodłączny gość takich spotkań – Komisarz Lew, uwielbiana przez dzieci maskotka policjantów. Lubińscy mundurowi z przedszkolakami rozmawiali o tym jak poruszać się po drodze, by być bezpiecznym. Jak się szybko okazało, maluchy tą wiedzę maja w najmniejszym paluszku.

– Funkcjonariusze radzili jak prawidłowo poruszać się po drogach. Przypomnieli również dzieciom, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscu do tego wyznaczonym – powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Funkcjonariusze przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa, które obowiązują nie tylko pieszego, ale również rowerzystę oraz pasażera samochodu.

Mundurowi przypomnieli maluchom jak reagować w sytuacjach zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc.

– Rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwo w domu, a także na świeżym powietrzu. Dodatkowo, funkcjonariusze opowiadali też o swojej pracy, aby najmłodsi wiedzieli, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie sprawców przestępstw, ale także udzielanie pomocy – dodaje policjantka.

Dzieci bardzo chętnie włączały się do dyskusji i odpowiadały na pytania.

 
425-135586
425-135588
425-135589
425-135590
425-135591
425-135592
425-135593

Wybrane dla Ciebie

Pogadanka o bezpieczeństwie z przedszkolakami z Lubina

Mimo rozpoczętych wakacji lubińscy policjanci nie przerwali spotkań w ramach prowadzonych działań profilaktycznych ,,Bezpieczne Wakacje’’ oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Tym razem policjantka odwiedziła przedszkole „Planeta Zdrowia’’ w Lubinie.

Grożąc ochroniarzom bronią ukradł dwie butelki whisky

Nie za długo swoim łupem nacieszy się 26-latek, który ukradł z jednego ze sklepów dwie butelki alkoholu. By wynieść je za drzwi groził ochroniarzowi bronią.

Policjanci uratowali dwa psiaki, które uciekły z domu

Policjanci ze Ścinawy patrolujący gminę natknęli się na dwa psiaki idące wzdłuż ruchliwej trasy. Postanowili je zabezpieczyć.

Skończyło się wysokimi mandatami i punktami karnymi

Czterech kierowców zapomniało o ograniczeniach prędkości w obszarze zabudowanym. Zapłacą wysokie mandaty, a ich konto zasila punkty karne.

Jechał na podwójnym gazie. Schował się w krzakach przed policją

Przypadkowy świadek zdarzenia powiadomił policjantów o pijanym kierowcy na drodze.Zanim mundurowi przyjechali na miejsce delikwent już ukrył się w krzakach, ale na niewiele mu się to zdało.

Spowodował kolizję i udawał kogoś innego. Trafił za kratki

Niebawem przed sądem stanie mieszkaniec powiatu rypińskiego, który po spowodowaniu kolizji legitymując się policjantom użył dokumentów innej osoby. Teraz odpowie nie tylko za łamania przepisów drogowych.

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.