×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Miał ponad 3 promile i bełkocząc rozmawiał z policjantami

Mundurowi z Legnicy zatrzymali kierującego Audi, który był kompletne pijany. Mężczyzna bełkotał, czuć było od niego alkohol i był w takim stanie, że nie potrafił podać swoich danych. Wyniki badania alkomatem zaskoczyły samych policjantów – zatrzymany wydmuchał 3,3 promila.

 

Do zatrzymania doszło we wsi Winnica w Powiecie Legnickim.  Dzielnicowi zwrócili uwagę na pojazd marki Audi, którego kierujący zachowywał się ich daniem bardzo podejrzanie.

– Policjanci postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej. Podczas rozmowy z kierowcą, funkcjonariusze zwrócili uwagę na bełkotliwą mowę oraz wyczuwalną woń alkoholu – powiedziała nam Jagoda Ekiert, oficer prasowy legnickiej komendy miejskiej. – Mężczyzna nie był w stanie podać swoich danych osobowych. Dzielnicowi przebadali 44-latka alkomatem, który wykazał 3,34 promila alkoholu.

Na tym jednak nie koniec. Szybko wyszło na jaw, że samochód, którym poruszał się mieszkaniec gminy Krotoszyce nie miał aktualnych badań technicznych

– Mężczyzna w najbliższym czasie usłyszy zarzut i odpowie przed sądem. Za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet do 15 lat oraz wysoka grzywna – dodaje policjantka.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.