×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Miał ponad 3 promile i bełkocząc rozmawiał z policjantami

Mundurowi z Legnicy zatrzymali kierującego Audi, który był kompletne pijany. Mężczyzna bełkotał, czuć było od niego alkohol i był w takim stanie, że nie potrafił podać swoich danych. Wyniki badania alkomatem zaskoczyły samych policjantów – zatrzymany wydmuchał 3,3 promila.

 

Do zatrzymania doszło we wsi Winnica w Powiecie Legnickim.  Dzielnicowi zwrócili uwagę na pojazd marki Audi, którego kierujący zachowywał się ich daniem bardzo podejrzanie.

– Policjanci postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej. Podczas rozmowy z kierowcą, funkcjonariusze zwrócili uwagę na bełkotliwą mowę oraz wyczuwalną woń alkoholu – powiedziała nam Jagoda Ekiert, oficer prasowy legnickiej komendy miejskiej. – Mężczyzna nie był w stanie podać swoich danych osobowych. Dzielnicowi przebadali 44-latka alkomatem, który wykazał 3,34 promila alkoholu.

Na tym jednak nie koniec. Szybko wyszło na jaw, że samochód, którym poruszał się mieszkaniec gminy Krotoszyce nie miał aktualnych badań technicznych

– Mężczyzna w najbliższym czasie usłyszy zarzut i odpowie przed sądem. Za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet do 15 lat oraz wysoka grzywna – dodaje policjantka.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.