×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Miał ponad dwa promile alkoholu i prowadził auto

Mundurowi z lubińskiej drogówki zatrzymali kierującego audi. Mężczyzna był kompletnie pijany. Policjantom tłumaczył, że chciał przejechać tylko kilka kilometrów.

Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałkową noc. Policjanci patrolowali ulicę Paderewskiego kiedy zauważyli audi.

– Funkcjonariusze widząc kierowcę nabrali podejrzeń, że może być nietrzeźwy. Dali mu znak do zatrzymania się do kontroli drogowej – powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Kiedy tylko podeszli do mężczyzny, wiedzieli, że nie pomylili się. Od kierowcy czuć było silną woń alkoholu.

33-latek z powiatu lubińskiego został przebadany. Alkomat pokazał 2,3 promila.  tej substancji w swoim organizmie.Kierowca przyznał się policjantom, że faktycznie pił alkohol, ale chciał tylko przejechać kilka kilometrów do domu.

– Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu, który zdecyduje o dalszym losie 33 – latka – dodaje policjantka.

 

Wybrane dla Ciebie

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.