×
*** Centrum Badań Jakości pochwaliło się nowoczesnym Mobilnym Laboratorium Środowiskowym. Prezentacja odbyła się na dziedzińcu Centrali KGHM *** Tylko w styczniu spółka KGHM Metraco sprzedała 50 tysięcy ton soli drogowej ***

Młodociany przestępca w rękach chojnowskich policjantów

Mimo młodego wieku, wychowanek zakładu poprawczego ma na swoim sumieniu długą listę przestępstw. Naruszenie nietykalności policjanta, kradzieże, włamania, posiadanie środków odurzających, groźby karalne to tylko niektóre czyny, których dopuścił się 14-latek. Decyzją sądu został umieszczony na trzy miesiące w schronisku dla nieletnich.

Chojnowscy policjanci prowadzili poszukiwania nieletniego, który samowolnie oddalił się z placówki opiekuńczo – wychowawczej. Funkcjonariusze zauważyli podejrzanego 14-latka na jednej z ulic. Nastolatek nie poddał się łatwo. Zaczął szarpać się z policjantem, w ruch poszły pięści. Został jednak obezwładniony i osadzony w Policyjnej Izbie Dziecka.

– Okazało się, że pomimo młodego wieku, to wysoce zdemoralizowany młody mężczyzna. Ucieczki z placówek opiekuńczych to nie jedyne, co miał na sumieniu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie nieletniemu kilkudziesięciu zarzutów dotyczących kradzieży, włamań, kierowania gróźb karalnych i posiadania środków odurzających. Straty, jakie spowodował, opiewają na kwotę ponad 12 tys. złotych – mówi asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Na czas toczącego się postępowania Sąd Rejonowy w Złotoryi wydał postanowienie o umieszczeniu młodocianego przestępcy w schronisku dla nieletnich na trzy miesiące.

 

Wybrane dla Ciebie

W drodze do komendy zatrzymał złodzieja

Legnicki policjant w drodze na służbę zauważył wybiegającego ze sklepu mężczyznę ze skradzionymi elektronarzędziami. Nie namyślając się długo, funkcjonariusz ruszył w pogoń za złodziejem. 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Był już wcześniej notowany, dlatego przed sądem odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu zatem kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Wpadł w czasie legitymowania na ulicy

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi pewnemu 21-latkowi z Chojnowa, który posiadał przy sobie środki odurzające. Dzielnicowi znaleźli przy nim niemal 80 porcji handlowych marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnej celi i wkrótce stanie przed sądem.

46-latek tymczasowo aresztowany za napad

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 46-letniemu mężczyźnie, który napadł na jednego z mieszkańców Chojnowa. Swojej ofierze zabrał klucze do mieszkania, a potem je obrabował. Straty wyniosły półtora tysiąca złotych. Decyzją sądu, sprawca został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Młodociani przestępcy w rękach policjantów z Chojnowa

Policjanci zatrzymali dwóch nieletnich w wieku 14 i 16 lat, którzy włamywali się do obiektów handlowych na terenie Chojnowa. Łupem sprawców były pieniądze, papierosy, artykuły do pielęgnacji ciała i telefon komórkowy. Poszkodowani wycenili swoje straty na blisko 8 tys. zł. Młodocianym sprawcom grozi poprawczak.

Na sygnale

Podpisywali lewe polisy, wyłudzili prowizje, prali brudne pieniądze

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonała oszustwa na szkodę jednego z warszawskich towarzystw ubezpieczeniowych. Na ławie oskarżonych zasiądzie łącznie 17 osób, wśród nich prezes spółki, członek zarządu i prokurent.