×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Molestowali dzieci w przedszkolu pod Legnicą? Wszczęto śledztwo

Prokuratura Rejonowa w Legnicy prowadzi śledztwo w sprawie znęcania się psychicznego i molestowania dzieci w jednym z przedszkoli pod Legnicą. Jak się okazuje, to rodzice zawiadomili śledczych o tym, że coś złego mogło spotkać ich dzieci. Zachowanie maluchów było niepokojące, dlatego rodzice postanowili na własną rękę sprawdzić co się dzieje w placówce.

Krzyki, niecenzuralne słowa, szydzenie z dzieci, przemoc fizyczna – śledczy z Legnicy są w posiadaniu nagrań, które wykonali rodzice dzieci uczęszczających do jednego z przedszkoli w regionie. Rodziców zaniepokoiło zachowanie dzieci, które z tygodnia na tydzień było coraz bardziej szokujące. Dorośli porozumieli się i postanowili nagrać to co się dzieje w przedszkolu ukrytą kamerą. Z nagraniami udali się na policję. Jednak krzyki i wyzwiska to jedno. Pojawiło się też podejrzenie, że przynajmniej czwórka dzieci z tej placówki mogła być molestowana seksualnie.

– Uzyskaliśmy informację, że w tym przedszkolu mogło dochodzić do znęcania się nad podopiecznymi. Miało ono polegać na wyzywaniu i stosowaniu przemocy fizycznej nad osobami nieporadnymi ze względu na wiek oraz stan psychiczny – powiedziała nam Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy. -Prokurator uzyskał też informację, że miało tam dochodzić do molestowania dzieci, poddania dzieci innej czynności seksualnej.

Śledztwo wszczęto pod koniec ubiegłego tygodnia. W sprawie przesłuchano już rodziców części pokrzywdzonych dzieci. Jak informuje prokuratura, znęcanie się miało dotyczyć siedmiorga dzieci, a molestowanie czwórki z nich.

– Po przesłuchaniu rodziców prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o przesłuchanie dzieci w obecności psychologa. Skierował również wniosek do kuratorium o przeprowadzenie kontroli w placówce – dodaje prokurator Liliana Łukasiewicz. – W kręgu podejrzanych jest kilka osób zatrudnionych w przedszkolu, to głównie opiekunowie i wychowawcy.

Za znęcanie się nad dziećmi może grozić kara od 6miesięcy do 8 lat więzienia. Dopuszczenie się tzw. innej czynności seksualnej względem dziecka zagrożone jest karą od 2 do 12 lat więzienia.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.