×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Mówił, że jest policjantem. Chciał 280 tysięcy

Jeden telefon z dramatyczną informacją może pozbawić nas środków do życia. Przekonała się o tym 82-letnia seniorka z Lubina. Zadzwonił do niej mężczyzna podający się za policjanta. Mówił, że syn spowodował wypadek i jeśli ma uniknąć więzienia kobieta musi wpłacić 280 tysięcy złotych. Domieszkania lubinianki wysłał „pośrednika”.

 

Oszuści znów zaatakowali. Byli blisko, ale na szczęście tym razem kobieta na czas zorientowała się, że cała historia została wymyślona by ją okraść.

82-latka odebrała telefon, w słuchawce usłyszała męski głos. Rozmówca powiedział, że jest policjantem, a jej syn potrącił kobietę w ciąży, która teraz walczy o życie w szpitalu. Mężczyzna miał trafić do więzienia.

– Za to potrącenie sprawca miał trafić na kilka lat do więzienia. Żeby uniknąć aresztowania, wystarczyło wpłacić kaucję 280 tysięcy złotych. Po pieniądze miał przyjść do mieszkania seniorki pełnomocnik policjanta – relacjonuje Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Początkowo starsza pani uwierzyła mężczyźnie po drugiej stronie słuchawki. Podała swój adres i czekała na przyjście osoby, mającej odebrać gotówkę. Na szczęście po chwili 82-latka uświadomiła sobie, że właśnie to jest jedna z metod działania oszustów i ktoś chciał okraść ją z oszczędności.

Tym razem oszustom się nie udało, ale na pewno nie była to ich ostatnia próba. Dlatego warto rozmawiać z seniorami i przypominać im by nie przekazywali nikomu swoich pieniędzy, a w podobnych sytuacjach lepiej skonstatować się z bliskimi.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.