×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Mówiła, że potraciła ciężarną kobietę. Chciała 80 tysięcy na kaucję

Mówiła, że jest ich wnuczką i potrąciła ciężarną kobietę. Potrzebowała pieniędzy na kaucję. Na szczęście tym razem nie doszło do przekazania pieniędzy. Policjanci apelują do mieszkańców – nie dajcie się oszukać!

Dwie seniorki z Lubina zgłosiły na policji próbę wyłudzenia pieniędzy. Obie panie odebrały połączenia z nieznanego numeru. Dzwoniąca kobieta podała się za ich wnuczkę informując, że potrąciła samochodem ciężarną kobietę. Poprosiła o przekazanie pieniędzy. Domagała się 80 tysiecy złotych. Na szczęście tym razem seniorki doskonale wiedziały co mają zrobić.

– W pierwszym przypadku, kiedy seniorka poinformowała, że nie posiada w domu takiej gotówki, do rozmowy włączył się mężczyzna, podający się za policjanta, który próbował uzyskać informacje o kosztownościach należących do starszej pani – powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Tym razem oszustom nie udało się osiągnąć zamierzonego celu, lecz gdyby kobiety zdecydowały się na kontynuację rozmowy, ich oszczędności mogłyby zostać bezpowrotnie utracone.

Policjanci przestrzegają mieszkańców w szczególności seniorów przed podobnymi próbami wyłudzeni pieniędzy.

– Pamiętajmy, że tylko nasza odpowiedzialna i racjonalna postawa może być najskuteczniejszą metodą na uniknięcie oszustwa. Aby nie stać się ofiarą przestępczego i niegodziwego procederu stosujmy zawsze zasadę ograniczonego zaufania i nie wierzmy bezkrytycznie w to, co ktoś nam mówi przez telefon – dodaje policjantka.

 

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.