×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Mundurowi z Polkowic pobiegli by pomóc potrzebującym

Polkowiccy policjanci wzięli udział w PKO Biegu Charytatywnym. Mundurowi postanowili spędzić ten czas aktywnie i pomóc, ponieważ w tym roku wpływy z imprezy zostały przeznaczone na wsparcie psychiatrii i psychologii dziecięcej.

Na stracie biegu stawiło się, aż 31 pięcioosobowych sztafet z całej Polski, które przez godzinę pokonywały kolejne okrążenia stadionów. Każdy z biegaczy, który brał udział w zmaganiach musiał pokonać co najmniej jedno okrążenie.

– Policjanci z Polkowic rozpoczęli bieg bardzo widowiskowo, bo już na pierwszym okrążeniu zanotowali rekord okrążenia całej imprezy. Rekordzistą został mł. asp. Bartosz Łopatka, który 400 metrów przebiegł w czasie 1:03 min – powiedział nam Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP Polkowice. – Ostatecznie policyjna drużyna po ponad 16 kilometrach zabójczego tempa, zajęła trzecie miejsce w kategorii open oraz drugą lokatę wśród ekip, w składzie, których była przynajmniej jedna uczestniczka.

 

Wybrane dla Ciebie

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.