×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Mundurowych zaskoczył pakunek wieziony w przyczepce

Policjanci z lubińskiej komendy na jednej z ulic miasta zauważyli mężczyznę kierującego rowerem. Problem jednak w tym, że do roweru przyczepiona była przyczepka, a na niej podejrzany ładunek. Szybko wyszło na jaw, że to styropian, a zatrzymany mężczyzna nie potrafił wyjaśnić skąd go ma.

 

Policjanci z lubińskiej prewencji w trakcie patrolu ulicami miasta zauważyli mężczyznę, który kierował rowerem. To co ich zaskoczyło to ogromny pakunek transportowany przyczepką. Wszystko byłoby dobrze,gdyby nie fakt, że mężczyzna pokrętnie tłumaczył co wiezie i skąd to ma.

– Cyklista ciągnął za sobą przyczepkę, na której znajdowało się kilkanaście opakowań styropianu. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy przewożony towar pochodzi z legalnego źródła. Mężczyzna bardzo zawile tłumaczył pochodzenie nietypowego bagażu. Najpierw skłamał, że kupił od kolegi po niższej cenie, ale nie umiał podać jego danych osobowych, a następnie, że inny znajomy pozwolił mu go zabrać z kontenera – powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdził oficer dyżurny, sprawdzając monitoring miejski. Okazało się, że 39-latek, chwilę przed legitymowaniem, włamał się kontenera wybijając w nim szybę i kradnąc znajdujący się w środku styropian.

Cyklista został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Mundurowi powiadomili właściciela skradzionego styropianu. Ten wycenił szkody na 2300 złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Za kradzież z włamaniem może mu grozić kara nawet do 10 lat więzienia.

 
425-219097

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.