×
*** Centrum Badań Jakości pochwaliło się nowoczesnym Mobilnym Laboratorium Środowiskowym. Prezentacja odbyła się na dziedzińcu Centrali KGHM *** Tylko w styczniu spółka KGHM Metraco sprzedała 50 tysięcy ton soli drogowej ***

Na drogach dobre warunki do jazdy, za kierownicą brak wyobraźni

Przez ostatnie dni na drogach panują idealne warunki do jazdy. Powietrze jest przejrzyste, a jezdnie suche, choć ranki bywają jeszcze mroźne, o czym przekonujemy się wstając rano. Dobre warunki sprawiają, że niektórych kierowców ponosi czasem ułańska fantazja. Mają wtedy mocniejszą nogę, tracą koncentrację i skupienie, są nieostrożni.

Policjanci apelują zatem do wszystkich użytkowników dróg o bezpieczeństwo, bo niedostosowanie prędkości, roztargnienie, to główne przyczyny zdarzeń, jakie miały miejsce w ciągu kilku minionych dni na drogach powiatu lubińskiego.

– Przykładem może być zdarzenie, do którego doszło w miniony piątek, na drodze 323, w gminie Rudna. Kierująca samochodem osobowym marki toyota wyprzedzała dwa jadące przed nią samochody. Kiedy była już na wysokości drugiego pojazdu, jego kierująca postanowiła skręcić w lewo, nie upewniając się, czy może wykonać bezpiecznie taki manewr. W wyniku tego doszło do zderzenia pojazdów i kobieta jadąca toyotą wjechała do rowu, a następnie jej samochód przewrócił się na dach. Na szczęście pokrzywdzona nie doznała obrażeń zagrażających jej życiu i zdrowiu – opisuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Dzisiaj rano, na skrzyżowaniu Komisji Edukacji Narodowej z Paderewskiego w Lubinie doszło do kolizji dwóch pojazdów. Kierujący toyotą uderzył w tył hyundai’a, którego kierująca zatrzymała się przed sygnalizacją świetlną. Tutaj również skończyło się na strachu i uszkodzonych samochodach.

– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o czujność i ostrożność na drodze. Każdy manewr za kierownicą, w ułamek sekundy może zamienić się w tragiczne w skutkach zdarzenie. Apelujemy do kierowców o rozważną jazdę, zmniejszenie prędkości i dostosowanie jej do warunków panujących na drodze. Do pieszych i rowerzystów zwracamy się z prośbą o używanie kamizelek i elementów odblaskowych, które zdecydowanie zwiększają nasze bezpieczeństwo – dodaje na koniec policjantka.

 

Na sygnale

Podpisywali lewe polisy, wyłudzili prowizje, prali brudne pieniądze

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonała oszustwa na szkodę jednego z warszawskich towarzystw ubezpieczeniowych. Na ławie oskarżonych zasiądzie łącznie 17 osób, wśród nich prezes spółki, członek zarządu i prokurent.