×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Nadal szacują straty po pożarze w centrum Przemkowa

Zniszczona kamienica, pięć rodzin bez dachu nad głową – nadal szacowane są straty po wczorajszym pożarze w Przemkowie.

Dramat pięciu rodzin z Przemkowa. Wczoraj ich świat się zawalił. Stracili cały swój dobytek. Kiedy obudzili ich policjanci z pobliskiego posterunku, którzy jako pierwsi zobaczyli ogień i rozpoczęli ewakuację mieszkańców. Nie było czasu na spakowanie nawet najpotrzebniejszych rzeczy. Ludzie wybiegali z budynku w tym co mieli na sobie. Stracili wszystko.

Niewielu opuściło centrum Przemkowa patrząc jak ich dotychczasowy dom zamienia się w gruzy. Gmina zapowiedziała wsparcie z MOPS. Zasiłki jednak nie wystarczą na wiele, a straty idą w setki tysięcy.

Przypomnijmy, że płomienie na dachu kamienicy zauważono około godziny 4 nad ranem. Natychmiast wezwano strażaków. W sumie w akcji gaszenia pożaru udział brało 24 jednostki z powiatów polkowickiego, głogowskiego i żagańskiego. Akcję utrudniały roboty ziemne. Przez rozkopane centrum Przemkowa strażakom trudniej było dotrzeć ze sprzętem do płonącego budynku.

Ewakuowano w sumie 30 osób, łącznie z mieszkańcami sąsiednich budynków.  Trzy potrzebowały wsparcia medyków ze względu na stresującą sytuację. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

 
IMG-20221208-WA0005
IMG-20221208-WA0006
IMG-20221208-WA0001
IMG-20221208-WA0009

Wybrane dla Ciebie

Pożar kamienicy w Przemkowie. 22 jednostki walczą z ogniem

Około godziny 4 nad ranem do stanowiska kierowania polkowickiej straży pożarnej wpłynęło zawiadomienie o pojawianiu się ognia.  Płonie kamienica w centrum Przemkowa. Akcja gaśnicza jest utrudniona ze względu na trwające w mieście prace ziemne.

Kolejny pracowity dzień dla strażaków w regionie

Dzisiejszego ranka doszło do kilku poważnych pożarów. Strażacy interweniowali między innymi w Przemkowie i Polkowicach.