×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Nadużyła gościnności kolegi. Ukradła mu kartę i szalała na zakupach

Lubińscy policjanci zatrzymali 28-latkę, która wykorzystując nieuwagę swojego kolegi, ukradła mu kartę płatniczą. Potem wybrała się na zakupy. Zanim wpadła, udało jej się przeprowadzić prawie 20 transakcji metodą zbliżeniową. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kobieta wyraźnie nadużyła gościnności u swojego kolegi. Wykorzystując jego nieuwagę zabrała mu bezczelnie kartę płatniczą. Mężczyzna nie od razu się zorientował, co niestety perfidnie wykorzystała nieuczciwa koleżanka.

-„Zaradna” lubinianka przez dwa dni szalała w sklepach i na stacjach paliw płacąc zbliżeniowo za towary nie swoją kartą. Z konta pokrzywdzonego zniknęło ponad 530 złotych. Straty byłyby pewnie większe, lecz kobieta nie znała numeru PIN. Zatrzymana szybko się przyznała do zarzucanych jej czynów, zresztą w tej sprawie mundurowi dysponowali zabezpieczonym monitoringiem z lokali, gdzie dokonywała płatności, więc udowodnienie jej winy nie było żadnym problemem – informuje asp. Krzysztof Pawlik z lubińskiej policji.

Kobieta usłyszała zarzuty przywłaszczenie karty oraz 18 zarzutów wykonanych transakcji płatniczych. Grozi jej za to 10 lat odsiadki.

 

Wybrane dla Ciebie

Znalazł kartę i wybrał się na zakupy

Policjanci z Polkowic zatrzymali sprawcę przywłaszczenia karty bankowej i dokonania kilku transakcji zbliżeniowych. Za nieswoje pieniądze 26-latek kupił alkohol i artykuły spożywcze. Przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy, dlatego grozi mu teraz kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Złodziej samochodu i karty płatniczej

Głogowscy policjanci zatrzymali 24-latka, który z niestrzeżonego parkingu ukradł samochód. W jego ręce wpadła też karta płatnicza, dzięki której zdołał wypłacić aż kilka tysięcy złotych. Młodemu sprawcy grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Znalazł cudzą kartę płatniczą i dobrze się bawił

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który zamiast zwrócić znalezioną kartę płatniczą, wybrał się na zakupy. Wykorzystując metodę płatności w formie zbliżeniowej, 27-letni sprawca dokonał kilku transakcji na blisko 500 złotych.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.