×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Nie ma zgody na przemoc domową. Oni się o tym przekonali

Dwóch mężczyzn w wieku 39 i 57 lat musiało opuścić mieszkanie zajmowane wspólnie ze swoimi żonami. Jak się okazało obaj znęcali się nad swoimi najbliższymi. Teraz odpowiedzą za to przed sądem. 

„To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać” – takie przekonanie funkcjonowało przez lata w naszym społeczeństwie, n szczęście w ciągu ostatnich lat to się zmienia. Srogo przekonali się o tym dwaj panowie, którzy od długiego czasu znęcali się nad swoimi żonami.

– Osoby decydujące się na stosowanie przemocy muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi. Wobec agresorów prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych kobiet oraz nakazem opuszczenia wspólnie zamieszkanego lokalu – mówi Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Dodatkowo 39 – latek odpowie przed sądem za złamanie zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oaz kierowania wobec niej gróźb karalnych.

Policja przypomina, że pod koniec ubiegłego roku weszły w życie nowe przepisy chroniące ofiary przemocy domowej. Na ich podstawie Policja otrzymała nowe uprawnienie w postaci możliwości wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub (i) zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

Warto wiedzieć:

Nakaz lub (i) zakaz obowiązuje przez okres 14 dni z możliwością przedłużenia czasu jego trwania przez sąd. Przed podjęciem decyzji o wydaniu nakazu lub (i) zakazu, policjant obligatoryjnie dokonuje oceny ryzyka zagrożenia życia lub zdrowia osoby dotkniętej przemocą w rodzinie.

W celu ustalenia zasadności wydania nakazu lub (i) zakazu Policja może dokonywać innych czynności, w szczególności przesłuchać w charakterze świadka osobę zgłaszającą przemoc w rodzinie lub osobę dotkniętą tą przemocą.

 

Wybrane dla Ciebie

Ciężarówka przewróciła się na drodze. Są utrudnienia (ZDJĘCIA)

Do groźnej kolizji doszło na ulicy Piłsudskiego w Lubinie. Ciężarówka przewróciła się na drogę blokując przejazd. Na miejscu pracują policjanci.

64-latek liczył na szybki zysk. Stracił 84 tysiące

Niestety kolejny mieszkaniec Lubina dał się nabrać oszustom i stracił swoje oszczędności. 64-letni mężczyzna liczył, że inwestując w kryptowaluty zarobi szybko pieniądze. Tymczasem oszust przekonał go do zainstalowania aplikacji i tym samym miał dostęp do konta.

Groźny wypadek koło galerii Cuprum Arena (ZDJĘCIA)

Trzy samochody zderzyły się na ulicy Sikorskiego koło galerii handlowej Cuprum Arena w Lubinie. Jedna osoba trafiła do szpitala. Na miejscu pracują policjanci z drogówki.

Złodzieje znów zaatakowali. Ukradli 170 tysięcy złotych!

Policjanci po raz kolejny apelują do mieszkańców o ostrożność. Starsze małżeństwo dało się nabrać. Wpuścili do domu kobiety podające się za pielęgniarki. W trakcie masażu ich wspólnik plądrował mieszkanie. Z szafki zniknęło… 170 tysięcy złotych.

Kolejna ofiara oszustów. Kobieta straciła 10 tysięcy złotych

Znów zadzwonił telefon, znów głos w słuchawce przedstawił się jako pracownik banku, znów ofiara dała się oszukać i straciła swoje pieniądze. Niestety , jak się okazuje, coraz młodsze osoby padają ofiarami oszustów.

W poniedziałek spotkanie seniorów z lubińską policją

Lubińscy policjanci przypominają seniorom z powiatu lubińskiego o poniedziałkowy spotkaniu on-line. Gościem rozmowy będzie Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.