×
*** Otwarto nową drogę łączącą Osiek i Chróstnik *** Derby Chrobrego z Miedzią zakończyły się bezbramkowym remisem *** Minister Krzysztof Kubów wizytował inwestycje w gminach Przemków i Chocianów ***

Nielegalne automaty do gry zabezpieczone przez policję

Cztery nielegalne automaty do gier zarekwirowali legniccy policjanci. Zgodnie z obowiązującym prawem za ich posiadanie w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Z kolei za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do trzech lat.

 

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami V Działu Kontroli Celno-Skarbowej Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Legnicy zarekwirowali na terenie miasta cztery nielegalne automaty do gier. Wszystkie urządzenia były podłączone do prądu i gotowe do pracy.

– Na maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Przeprowadzone przez policjantów i celników na miejscu eksperymenty procesowe potwierdziły, że są to automaty działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych – powiedziała Anna Grześków z legnickiej komendy. – Zarówno właścicielowi jak i osobie udostępniającej lokal grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Kary za posiadanie nielegalnych automatów do gier są wysokie, jednak do tej pory zdarza się, że takie maszyny spotykane są w barach czy sklepach.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Pierwsze zwycięstwo w lidze Cuprum Lubin. I od razu efektowne 3:0

Fani lubińskiej siatkówki doczekali się wreszcie pierwszego ligowego zwycięstwa swoich ulubieńców. Cuprum Lubin pokonało wyżej notowany zespół Ślepsk Malow Suwałki w trzech setach do 18, 22 i 22. Najlepszym graczem meczu został Japończyk Masahiro Sekita.

Marek Pietrzak nowym wiceprezesem KGHM ds. korporacyjnych

Marek Pietrzak został nowym wiceprezesem KGHM ds. korporacyjnych. O wyborze nowego wiceprezesa, miedziowa spółka poinformowała w raporcie bieżącym. Marek Pietrzak był do tej pory członkiem Rady Nadzorczej KGHM, nową funkcję obejmie we wtorek, 26 października. 

Spadek liczby zakażeń koronawirusem po dniach wolnych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 2 950 nowych zakażeniach koronawirusem w całym kraju. W ciągu ostatniej doby nie odnotowano przypadków śmiertelnych wśród zakażonych pacjentów, a 3 039 osób pokonało wirusa.

Samorządy powiatu legnickiego z rządowym wsparciem. Czeki od ministra

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Legnicy, minister Krzysztof Kubów wraz z posłanką Ewą Szymańską przekazali samorządowcom powiatu legnickiego symboliczne czeki w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Strumień rządowych pieniędzy popłynie do wielu gmin całego Zagłębia Miedziowego, a to dopiero początek, bo już w listopadzie lokalne samorządy mogą ubiegać się o kolejne środki.

Nowy ład. Miliony płyną do samorządów w całym kraju

Dzisiaj ogłoszono wyniki naboru Rządowego Funduszu Polski Ład. Samorządy w całym kraju otrzymają ogromne wsparcie na planowane inwestycje. Również gminy w zagłębiu miedziowym mogą liczyć na zastrzyk finansowy.

Kibice Cuprum wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo

Po dwóch meczach wyjazdowych, siatkarze Cuprum Lubin powracają na własny parkiet. W poniedziałkowy wieczór, podopieczni trenera Pawła Ruska zmierzą się z zespołem Ślepska Malow Suwałki. Kibice Miedziowych Lisów wciąż czekają na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo swoich ulubieńców.