×
*** Prawie 11 litrów krwi udało się zebrać w trakcie akcji organizowanej w Gaworzycach ***

Nielegalne papierosy zabezpieczone przez CBŚP I KAS w Lubinie

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu przejęli ponad 6,5 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zarekwirowane papierosy warte są blisko 5 mln zł.

Mundurowi z CBŚP i KAS ustalili, że na terenie województwa lubuskiego i dolnośląskiego działa zorganizowana grupa zajmująca się przestępczością akcyzową. Wszystko wskazywao na to, że papierosy są przemycane poza granice Polski i tam sprzedawane.

Pierwszych zatrzymań dokonano na terenie Nowej Soli. Na miejscu znaleziono i zabezpieczono dwie furgonetki, które były wypełnione kartonami z nielegalnymi papierosami. Przeszukując hale magazynowe funkcjonariusze znaleźli kolejne papierosy oraz poligrafię z nadrukami zastrzeżonych znaków towarowych różnych firm tytoniowych. W sumie zabezpieczono blisko 3,7 mln szt. papierosów W trakcie działań do sprawy zatrzymano dwie osoby. Z ustaleń mundurowych wynikało również, że pakowanie papierosów odbywało się na innej posesji w Nowej Soli. Tam zabezpieczono ponad 1,5 mln papierosów i urządzenia do ich pakowania. Na miejscu zatrzymano pięć osób.

– Kolejne nielegalne papierosy funkcjonariusze przejęli w Lubinie. W jednym z pomieszczeń ukrytych było ponad 1,3 mln sztuk papierosów, które zabezpieczono – powiedziała nam podinspektor Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka prasowa CBŚP. – Łącznie, w ramach akcji funkcjonariusze CBŚP i KAS zatrzymali siedem osób, w tym trzech Polaków i czterech obywateli Mołdawii.

Funkcjonariusze przejęli ponad 6,5 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy, o szacunkowej wartości blisko 5 mln zł. Gdyby nielegalne wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, szacowane straty budżetu państwa wyniosłyby ponad 7,6 mln zł.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty, a decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

 
3-397563
3-397564
3-397565
3-397567
3-397568
3-397569
3-397570
3-397571

Wybrane dla Ciebie

Budżet, dotacje i programy wsparcia na sesji Rady Gminy Grębocice

12 grudnia spotkają się radni Rady Gminy Grębocice. W trakcie obrad podejmą kilkanaście uchwał. Między innymi zagłosują nad zmianami w tegorocznym budżecie, przyznaniem dotacji dla ZGK  czy posiłkami w szkole dla uczniów z terenu gminy.

Radni z Gaworzyc będą decydować o zmianach w budżecie

Już we wtorek, 12 grudnia, radni Gminy Gaworzyce będą głosować nad zmianami w budżecie, wieloletniej prognozie finansowe i zaciągnięciem kredytu długoterminowego. Poniżej publikujemy zaproponowany porządek obrad.

Strażacy – ochotnicy z Kromolina mają nowy samochód gaśniczy

Ochotnicza Straż Pożarna z Kromolina może do akcji wyjeżdżać już nowym samochodem gaśniczym. N początku grudnia do gminy przyjechał VW CRAFTER 35, z napędem 4 x 4 4MOTION. Auto wyposażone jest w zbiornik wody o pojemności 300 litrów oraz zbiornik na środek pianotwórczy. A to dopiero pierwsza atuty tego auta.

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.

Finał  EWF Champions Cup i EWF Gametech Expo coraz bliżej

Już w najbliższy weekend, 16 i 17 grudnia, w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbędzie się finał  EWF Champions Cup i EWF Gametech Expo. Gościem specjalnym będzie Rezigiusz „Rezi” Wierzgoń, popularny influencer i youtuber z blisko 5 milionami subskrybentów. Wydarzenie obejmuje turniej gier komputerowych, w tym Coutner-Strike 2 oraz prezentację najnowszych technologii i sprzętu.

W Centrali KGHM już świątecznie. Choinka, kolędy i prezenty

W Centrali KGHM już na dobre zrobiło się świątecznie. Pracownicy Polskiej Miedzi gościli u siebie niedawno podopiecznych Domu Dziecka w Wilkowie. Było wspólne ubieranie bożonarodzeniowej choinki, śpiewanie kolęd, składanie sobie życzeń. Oczywiście nie zabrakło też prezentów od zarządu KGHM dla wychowanków Domu Dziecka.

Sport

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.