×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Nielegalne papierosy zabezpieczone przez CBŚP I KAS w Lubinie

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu przejęli ponad 6,5 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zarekwirowane papierosy warte są blisko 5 mln zł.

Mundurowi z CBŚP i KAS ustalili, że na terenie województwa lubuskiego i dolnośląskiego działa zorganizowana grupa zajmująca się przestępczością akcyzową. Wszystko wskazywao na to, że papierosy są przemycane poza granice Polski i tam sprzedawane.

Pierwszych zatrzymań dokonano na terenie Nowej Soli. Na miejscu znaleziono i zabezpieczono dwie furgonetki, które były wypełnione kartonami z nielegalnymi papierosami. Przeszukując hale magazynowe funkcjonariusze znaleźli kolejne papierosy oraz poligrafię z nadrukami zastrzeżonych znaków towarowych różnych firm tytoniowych. W sumie zabezpieczono blisko 3,7 mln szt. papierosów W trakcie działań do sprawy zatrzymano dwie osoby. Z ustaleń mundurowych wynikało również, że pakowanie papierosów odbywało się na innej posesji w Nowej Soli. Tam zabezpieczono ponad 1,5 mln papierosów i urządzenia do ich pakowania. Na miejscu zatrzymano pięć osób.

– Kolejne nielegalne papierosy funkcjonariusze przejęli w Lubinie. W jednym z pomieszczeń ukrytych było ponad 1,3 mln sztuk papierosów, które zabezpieczono – powiedziała nam podinspektor Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka prasowa CBŚP. – Łącznie, w ramach akcji funkcjonariusze CBŚP i KAS zatrzymali siedem osób, w tym trzech Polaków i czterech obywateli Mołdawii.

Funkcjonariusze przejęli ponad 6,5 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy, o szacunkowej wartości blisko 5 mln zł. Gdyby nielegalne wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, szacowane straty budżetu państwa wyniosłyby ponad 7,6 mln zł.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty, a decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

 
3-397563
3-397564
3-397565
3-397567
3-397568
3-397569
3-397570
3-397571

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.