×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Nieletni też mogą odpowiadać za swoje czyny

Mundurowi z lubińskiej komendy policji spotkali się z uczniami MCKK w Lubinie. Funkcjonariusze rozmawiali na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Wiele młodych osób jest przekonanych, że do ukończenia 18 roku życia odpowiadają za ich wszystkie wybryki rodzice. Niestety albo – na szczęście  – jest zupełnie inaczej.

 

Na spotkaniu funkcjonariusze wyjaśniali, czym jest demoralizacja i czyn karalny. Prezentowali młodzieży przykłady  zachowań świadczących o demoralizacji nieletnich kładąc nacisk na zażywanie narkotyków i ich udzielanie. Młodzi lubinianie dowiedzieli się również tego, kiedy nieletni może odpowiadać prawnie za swoje czyny i wyjaśniali, co dzieje się z osobą, która nie stosuje się do przyjętych w społeczeństwie norm oraz łamie obowiązujące przepisy prawa.

– Policjanci wyjaśniali też, czym jest hejt i wskazali przepisy związane z umieszczaniem w sieci nieprawdziwych treści. Mundurowi opisywali zachowania, które mogą być uznane za przemoc psychiczną i fizyczną – wyjaśnia Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. -Funkcjonariusze omówili też zagrożenia w cyberprzestrzeni. Uczniowie dowiedzieli się, na jakie niebezpieczeństwo mogą być narażeni. Wiele uwagi policjanci poświęcili kwestii stalkingu w Internecie oraz niewłaściwym zachowaniom młodzieży, które są często wymierzone w ich rówieśników.

 
425-174974

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.