×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Nieletni też mogą odpowiadać za swoje czyny

Mundurowi z lubińskiej komendy policji spotkali się z uczniami MCKK w Lubinie. Funkcjonariusze rozmawiali na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Wiele młodych osób jest przekonanych, że do ukończenia 18 roku życia odpowiadają za ich wszystkie wybryki rodzice. Niestety albo – na szczęście  – jest zupełnie inaczej.

 

Na spotkaniu funkcjonariusze wyjaśniali, czym jest demoralizacja i czyn karalny. Prezentowali młodzieży przykłady  zachowań świadczących o demoralizacji nieletnich kładąc nacisk na zażywanie narkotyków i ich udzielanie. Młodzi lubinianie dowiedzieli się również tego, kiedy nieletni może odpowiadać prawnie za swoje czyny i wyjaśniali, co dzieje się z osobą, która nie stosuje się do przyjętych w społeczeństwie norm oraz łamie obowiązujące przepisy prawa.

– Policjanci wyjaśniali też, czym jest hejt i wskazali przepisy związane z umieszczaniem w sieci nieprawdziwych treści. Mundurowi opisywali zachowania, które mogą być uznane za przemoc psychiczną i fizyczną – wyjaśnia Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. -Funkcjonariusze omówili też zagrożenia w cyberprzestrzeni. Uczniowie dowiedzieli się, na jakie niebezpieczeństwo mogą być narażeni. Wiele uwagi policjanci poświęcili kwestii stalkingu w Internecie oraz niewłaściwym zachowaniom młodzieży, które są często wymierzone w ich rówieśników.

 
425-174974

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.