×
*** Prezydent Lubina, Robert Raczyński był podsłuchiwany przez ABW. W tle są afery śmieciowe na terenie Dolnego Śląska ***

Nieodpowiedzialna matka i 35-letni uciekinier w rękach policji

Policjanci z legnickiej drogówki zatrzymali 35-letniego kierowcę peugeota, który pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków, nie posiadał uprawnień, a pojazd, którym się poruszał był niedopuszczony do ruchu. Ponadto konkubina, która potwierdziła dane mężczyzny, okazała się poszukiwana i pozostawiła bez jakiejkolwiek opieki 9-miesięczne dziecko w domu.

W nocy 17/18 września 2020 r. policjanci z legnickiej drogówki podczas służby przemieszczając się ulicą Kartuską, zauważyli pojazd marki peugeot, którego kierujący na ich widok gwałtownie przyśpieszył. Funkcjonariusze bezzwłocznie włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać kierującego do kontroli. Ten jednak zignorował je i rozpoczął ucieczkę. Na ulicy Bagiennej mężczyzna najechał na wystający konar drzewa, uszkadzając swój pojazd. Następnie próbując zawrócić, stoczył nad brzeg rzeki samochód, który zawisł i został unieruchomiony. 35-latek wybiegł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Funkcjonariusze błyskawicznie wskoczyli do wody i zatrzymali 35-latka.

  • Mieszkaniec Wałbrzycha był trzeźwy. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód, którym się poruszał, był nieodpuszczony do ruchu. Z uwagi na podejrzenie, że kierujący znajduje się pod wpływem narkotyków, poddano go badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie z wynikiem pozytywnym. Mężczyznę doprowadzono do szpitala, gdzie została pobrana mu krew do dalszych badań – relacjonuje podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Z uwagi na fakt, że kierujący nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów tożsamości do policjantów, zgłosiła się konkubina 35-latka. Po wylegitymowaniu 22-latki okazało się, że jest ona poszukiwana celem ustalenia jej miejsca pobytu. W trakcie sporządzania dokumentów kobieta oświadczyła, że w domu wraz z sąsiadką zostawiła dziewięciomiesięczne dziecko. Aby potwierdzić te informacje, policjanci udali się pod wskazany adres, gdzie zastali w mieszkaniu małe dziecko pozostawione bez jakiejkolwiek opieki. Policjanci po przebadaniu malucha przez pogotowie ratunkowe przekazali je pod opiekę babci.

  • 35-latka osadzono w policyjnym areszcie, a kobietę przekazano w ręce śledczych, którzy przedstawili jej zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo, które jest zagrożone karą do 5 lat więzienia. Teraz za swoje postępowanie zatrzymana para odpowie przed sądem. Przypominamy, że każdy kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się do kontroli drogowej pomimo wydawanych mu poleceń, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5 – uzupełnia podkom. Ekiert.
 

Wybrane dla Ciebie

Po służbie, na zakupach zatrzymał złodzieja

Naczelnik lubińskiej drogówki, będąc po służbie i robiąc zakupy w jednym z marketów, ruszył w pościg za złodziejem. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Dzięki temu, udało się odzyskać towar wartości ponad 800 złotych.

Rzucał gaśnicą w radiowóz. Szaleńcza ucieczka 39-letniego kierowcy

Sporo problemów narobił sobie kierowca daewoo, który uciekał policjantom. 39-latek łamał wszelkie zasady i przepisy ruchu drogowego, stwarzał ogromne niebezpieczeństwo dla pieszych i innych kierowców. By uniknąć zatrzymania, rzucał w radiowóz gaśnicą. Ostatecznie został ujęty. Jak się okazało, miał zakaz prowadzenia pojazdów i był pod wpływem narkotyków.

Nie zatrzymał się do kontroli i uciekł w pole

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali po pościgu 19-letniego kierowcę forda, który nie zatrzymał się do kontroli. Szybko wyszło na jaw, dlaczego młody kierowca zignorował polecenia funkcjonariuszy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Potrącił na pasach dwie osoby i uciekł

Legniccy policjanci zatrzymali sprawcę potrącenia dwóch osób na oznakowanym przejściu dla pieszych. Mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia nie udzielając poszkodowanym żadnej pomocy. Kierowca usłyszał już zarzuty i wkrótce stanie przed sądem.

Podejrzany o liczne kradzieże z bankomatów miał kryjówkę w Lubinie

Znamy szczegóły ubiegłotygodniowej policyjnej akcji w okolicach miejskiego przedszkola przy Krupińskiego w Lubinie. Jak się okazało, policjanci z oddziałów kontrterrorystycznych, ujęli sprawcę licznych włamań i próby wysadzania bankomatów na terenie całego kraju. A w jednym z garaży w okolicach Krupińskiego urządził sobie „przechowalnię” niebezpiecznych narzędzi i materiałów służących do popełniania przestępstw.

Policyjny pościg za motocyklistą

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali po pościgu motocyklistę. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ miał zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 66 dni pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Akcja „nakrętkowa” dla Wiktora Andrejko. Chcą uzbierać 10 tysięcy

Stowarzyszenie Lubin 2006 rozpoczyna kolejną akcję „nakrętkową”, z której całkowity dochód zostanie przekazany na rehabilitację Wiktora Andrejko, ucznia II Liceum Ogólnokształcącego, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Organizatorzy i pomysłodawcy tego szczytnego przedsięwzięcia chcą uzbierać ze sprzedaży nakrętek 10 tysięcy złotych. Dają sobie czas do 15 marca.