×
*** Wielkie liczenie pieniędzy wpłaconych na walkę z sepsą trwa. W sieci można jeszcze licytować wystawione przedmioty ***

Nieodpowiedzialny kierowca zarobił 43 punkty karne

Surowa kara czeka nieodpowiedzialnego kierowcę, który pod wpływem alkoholu spowodował kolizję i miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Na dodatek, samochód, którym jechał nie miał ważnych badań technicznych. Mężczyzna dostał aż 43 punkty karne. Stracił już prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w rejonie ulicy Legnickiej w Rzeszotarach. Z ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący peugeotem jadąc w kierunku Lubina, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, którego kierowca sygnalizował zamiar skrętu w lewo i wjechał w tył auta.

-Policjanci wyczuli od 38-latka woń alkoholu. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że ma on prawie pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że legniczanin posiada decyzję o cofnięciu uprawnień a jego pojazd nie posiada badań technicznym, przez co nie powinien być dopuszczony do ruchu – relacjonuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Mężczyzna został ukarany aż 43 punktami karnymi. Do sądu trafił już wniosek o jego ukaranie.

 

Wybrane dla Ciebie

Dwa razy odwracali losy spotkania i zadali decydujący cios

Szalony mecz w Lubinie. W pojedynku z ekipą Ślepsk Malow Suwałki, siatkarze Cuprum dwa razy gonili wynik, by doprowadzić do upragnionego tie-breaka. W decydującej partii odprawili rywala z kwitkiem i wygrali cały mecz 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu został przyjmujący Cuprum, Alexander Berger.

Narkotykom mówimy nie – policjanci rozmawiali z młodzieżą

Lubińscy policjanci razem z pracownikami powiatowej stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubinie spotkali się z młodzieżą w Szkole Podstawowej w Raszówce. Rozmowa dotyczyła narkotyków, alkoholu i odpowiedzialności karnej nieletnich.

25-latek znęcał się nad swoimi rodzicami. Już jest za kratami

Legnicki sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 25-letniego legniczanina. Mężczyzna od dłuższego czasu miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami.Wszczynał awantury, groził i niszczył przedmioty w domu. W końcu starsi ludzie mieli już dość.

158 tysięcy dla WOŚP zebrane w Lubinie

Lubiński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał w trakcie niedzielnego finału ponad 158 tysięcy złotych.

Programiści, informatycy, graficy stanęli w szranki – Hackathon KGHM

Zarząd spółki KGHM nagrodził i wyróżnił laureatów hackathon CuValley Hack. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia, które przyciągnęło w tym roku rekordową liczbę uczestników. Imprezę wspólnie przygotowali i zorganizowali KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki. 

Rekordowy wynik w Gminie Kotla. Ponad 18 tysięcy na WOŚP!

Dokładnie 18 037,18 zł – taką kwotę zebrano w trakcie niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Kotla. Na tę kwotę składają się datki z puszek, zaciętych licytacji i kawiarenki.

Sport

Dwa razy odwracali losy spotkania i zadali decydujący cios

Szalony mecz w Lubinie. W pojedynku z ekipą Ślepsk Malow Suwałki, siatkarze Cuprum dwa razy gonili wynik, by doprowadzić do upragnionego tie-breaka. W decydującej partii odprawili rywala z kwitkiem i wygrali cały mecz 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu został przyjmujący Cuprum, Alexander Berger.

Rozmaitości

W Rudnej dla Wielkiej Orkiestry zebrano ponad 86 tysięcy!

Mieszkańcy gminy Rudna nie zawiedli i aktywnie przyłączyli się do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszom, którzy kwestowali na ulicach całej gminy, udało się zebrać ponad 58 tysięcy złotych! Do tego trzeba jeszcze doliczyć 28 tysięcy, które pozyskano z licytacji internetowych.