×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Niszczyli kosze na śmieci, wszystko nagrały kamery monitoringu

Dzięki kamerom miejskiego monitoringu, polkowickim strażnikom udało się zatrzymać sprawcę zniszczenia koszy na śmieci. Młody mężczyzna odpowie teraz przed sądem za wandalizm.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w okolicach ulicy Targowej w ścisłym centrum Polkowic. Kamera miejskiego monitoringu wychwyciła moment zniszczenia pojemników na śmieci. Na zapisie widać trzech mężczyzn, z których jeden tak długo kopał kosz, aż wyrwał go z ziemi. Pozostałych dwóch panów z założonymi na piersiach rękoma przygląda się aktowi wandalizmu. Tej nocy, mężczyźni w różnych częściach miasta zdemolowali kilka innych pojemników.

-Dyżurny na miejsce skierował patrol straży i policji oraz nakazał operatorowi monitoringu dalsze śledzenie grupy. W wyniku podjętych działań sprawca został ujęty przez strażników i przekazany policji do dalszych czynności – informuje Artur Gałuszka, komendant Straży Miejskiej w Polkowicach.

Na terenie Polkowic jest prawie 90 kamer. Te przy wjeździe i wyjeździe z miasta automatycznie odczytują numery tablic rejestracyjnych i marki przejeżdżających pojazdów. Pozostałe obserwują rejony poszczególnych osiedli. Nad wszystkim czuwają operatorzy w centrum monitoringu.

Budowa miejskiego monitoringu kosztowała ponad 3,7 mln zł. Władze gminy planują dalszą jego rozbudowę.

MATERIAŁ SPONSOROWANY 

 

Wybrane dla Ciebie

Nowoczesny system 90 kamer czuwa nad bezpieczeństwem

Mieszkańcy Polkowic obserwowani są codziennie przez około 90 kamer. Czujne oko „Wielkiego Brata” pomaga służbom w utrzymaniu porządku i zachowania bezpieczeństwa. Część kamer kontroluje także prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, odczytując numery tablic rejestracyjnych i marki pojazdów.

Przedmiotem przypominającym broń uszkodził kamerę monitoringu

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Polkowicach zatrzymali wandala, który zniszczył jedną z kamer miejskiego monitoringu. W chwili zdarzenia mężczyzna miał posiadać przy sobie przedmiot przypominający broń krótką.

Poszukują sprawcy włamania na myjni

Polkowiccy policjanci poszukują sprawcy włamania, do którego doszło na terenie jednej z myjni samochodowych. Kamery monitoringu uchwyciły wizerunek nieznanego mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą. Jeśli ktoś rozpoznaje osobę ze zdjęcia, proszony jest o kontakt z komendą w Polkowicach lub najbliższą jednostką policji.

Rusza budowa systemu monitoringu. Kilkadziesiąt kamer w mieście

Władze Polkowic przymierzają się do kolejnego etapu budowy monitoringu wizyjnego. Wkrótce na ulicach miasta zamontowane zostaną tzw. bramownice drogowe, na których zainstalowane będą kamery. Cała inwestycja pochłonie blisko 4 mln zł.

Złodzieje zatrzymani na gorącym uczynku

Pięć lat więzienia grozi kobiecie i dwóm mężczyznom, którzy z jednego ze sklepów próbowali zabrać towar wartości blisko 800 zł. Sprawcy zostali zatrzymani przez głogowskich policjantów i trafili do aresztu.

Czujne „oko” kamery dostrzegło złodzieja z bogatą kartoteką

Kamery miejskiego monitoringu „wypatrzyły” mężczyznę, który próbował włamać się do sklepu w Legnicy. Pracownik Straży Miejskiej poinformował policjantów, którzy zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku. Jak się okazało, 31-letni legniczanin jest doskonale znany stróżom prawa. Na swoim koncie ma szereg kradzieży z włamaniem na blisko 100 tys. zł.