×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

O krok od tragedii. Kierowca ciężarówki zasnął za kierownicą

57-latek kierujący ciężarówką z naczepą zasnął za kółkiem, a w konsekwencji pojazd przewrócił się n bok tarasując przejazd autostradą na około osiem godzin. Policjanci apelują  – jesteś zmęczony – zatrzymaj się!

Mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych zakończyła się wczorajsza kolizja na autostradzie A4 na wysokości Legnickiego Pola. Z ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierujący ciężarówką z naczepą zasnął za kierownicą.

– 57- letni kierujący samochodem ciężarowym wraz z naczepą, jadąc od strony Wrocławia w kierunku Legnicy, na wysokości miejscowości Legnickie Pole zasnął za kierownicą. Następnie gdy uderzył w barierę energochłonną po prawej stronie jezdni, gwałtownie odbił w lewo wskutek czego stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie zespołem pojazdów, który wywrócił się na prawą stronę uderzając w barierę dzielącą jezdnie – relacjonuje Krzysztof Oleniacz z legnickiej komendy. – Przewrócony pojazd zablokował obydwa pasy ruchu w kierunku granicy i jeden pas ruchu w kierunku Wrocławia.

W sumie usuwanie pojazdu z drogi trwało osiem godzin. Mimo zaangażowania wielu osób w przywrócenie ruchu na autostradzie kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami.

– Można tu mówić o dużym szczęściu, że nikt nie ucierpiał w zdarzeniu, choć w tym czasie ruch na danym odcinku A4 był naprawdę duży – dodaje policjant. – Lekkomyślny 57- letni kierujący, który kontynuował jazdę pomimo zmęczenia, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. zł.

Mundurowi apelują – jeżeli tylko czujemy się zmęczeni zatrzymajmy się i odpocznijmy. Senność obniża poziom uwagi, czujność a w efekcie czas reakcji. Monotonia jazdy oraz przebywanie w jednej pozycji, również mają duży wpływ na naszą motorykę i stanu psychofizycznego, które są bardzo ważne w trakcie prowadzeniu pojazdu.

 
414-135658
414-135659
414-135661

Wybrane dla Ciebie

Tragedia na torach w Jezierzanach. Nie żyje 56-latek

Policjanci z Chojnowa pod nadzorem prokuratury prowadzą dochodzenie w sprawie tragicznej śmierci 56-latka na torach.

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.