×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Odpowie za handel i posiadanie narkotyków

Policjanci z Polkowic zatrzymali 32-latka, który prawdopodobnie handlował środkami odurzającymi. Mężczyzna posiadał przy sobie znaczne ilości marihuany. Sprawę przejęła prokuratura.

Praca operacyjna polkowickich kryminalnych zaowocowała zabezpieczeniem znacznej ilości narkotyków. Mieszkaniec Przemkowa ukrywał w swoim mieszkaniu susz roślinny ziela konopi innej niż włóknista, znanej nam jako marihuana. Duża ilość środków odurzających pozwala przypuszczać, że 32-latek trudnił się handlem zakazanych środków.

-Winowajca usłyszał łącznie cztery zarzuty, tj. posiadania znacznej ilości środków odurzających, dwukrotnego nieodpłatnego udzielania narkotyku oraz udzielenia go w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mężczyzna nie przyznał się tylko do ostatniego z zarzucanych mu czynów. O jego dalszych losach zdecyduje sąd – relacjonuje mł. asp. Bartosz Łopatka z polkowickiej policji.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności, podobnie jak ich sprzedaż.

 
marihuana2

Wybrane dla Ciebie

Najlepsze miody wybrane! W Przemkowie trwa wielkie święto

Najważniejszym momentem trwającego Święta Miodu i Wina w Przemkowie było rozdanie nagród na najlepsze odmiany miodów i wzorową pasiekę. Nagrody wręczali marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek i burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak. Głównym mecenasem przemkowskiego święta była spółka KGHM i Fundacja KGHM Polska Miedź. 

Uprawiali marihuanę i produkowali alkohol. Obrotne małżeństwo

Policjanci z polkowickiej komendy zlikwidowali uprawę marihuany. Plantacja była ukryta w lesie na terenie gminy Radwanice. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 155 sadzonek konopi i 6,97 grama gotowego suszu roślinnego. Dodatkowo natrafili na nielegalną wytwórnię alkoholu bez akcyzy. W tej sprawie zatrzymano małżeństwo.

Burmistrz Przemkowa z absolutorium i wotum zaufania

Podczas ostatniej sesji, miejscy radni udzielili burmistrzowi Przemkowa wotum zaufania wraz z absolutorium. „Za” głosowali wszyscy obecni na sali posiedzeń radni. – Wynik głosowania jest sukcesem zarówno moim, państwa oraz podległych mi pracowników, którym również dziękuję za ciężką pracę na rzecz naszej lokalnej społeczności – spuentował burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak.

Zobaczcie kolorowe pisanki i wielkanocne zające z Gminy Przemków

Dzieci  z Gminy Przemków są gotowe na święta. Przez ostatnie dni dzielne pomagały malować pisanki, świąteczne zajączki, a na zakończenie ozdobiły ogromne jaja, które mogą teraz podziwiać mieszkańcy.

33-latek bez prawka i po narkotykach

Policjanci z Lubina zatrzymali 33-letniego kierowcę audi, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Po sprawdzeniu w bazie danych wyszło na jaw, że jest także poszukiwany przez prokuraturę. Jakby tego było mało, w chwili zatrzymania był pod wpływem środków odurzających.

Taksówkarz pod wpływem narkotyków zatrzymany w Legnicy

Policjanci z legnickiej drogówki zatrzymali kierowcę taksówki, który jeździł pod wpływem narkotyków. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata licencji. W chwili zatrzymania wprawdzie nie wiózł pasażerów, ale niewykluczone, że tego dnia miał kursy.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.