×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Odpowie za spowodowanie wypadku będąc pod wpływem

25-latek z Legnicy stanie przed sądem za spowodowanie wypadku drogowego będąc pod wpływem narkotyków. Na tym jednak nie koniec. Policjanci znaleźli przy kierowcy kolejne porcje nielegalnych substancji.

 

Policjanci z legnickiej drogówki zatrzymali 25-latka, który wsiadł za kierownicę swojego BMW i jadąc ulicą Chojnowską nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Auto wpadło w poślizg. Kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię uliczną. Samochód został odrzucony siłą uderzenia i zatrzymał się na pasie zieleni między jezdnią i chodnikiem.

– W wyniku zdarzenia jedna z pasażerek, która zajmowała miejsce z tyłu pojazdu i nie korzystała z pasów bezpieczeństwa doznała ciężkich obrażeń ciała i została zabrana do szpitala. Kierujący i druga z pasażerek, która zajmowała miejsce z przodu korzystali z pasów bezpieczeństwa i nie odnieśli żadnych obrażeń – powiedziała nam Anna Tersa z legnickiej komendy policji.

Szybko wyszło na jaw, że kierowca nie posiada w ogóle prawa jazdy, a do tego był pod wpływem narkotyków. Ponadto w jego pojeździe policjanci ujawnili marihuanę.

– Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu a pojazd zabezpieczono procesowo do dalszych czynności – dodaje policjantka. – Teraz młody mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

 
414-154527
414-154528

Wybrane dla Ciebie

Zabójstwo w Rudnej? Policja pracuje na miejscu zdarzenia

Czy w Rudnej doszło do zabójstwa. Wszystko wskazuje na to, że to jeden z możliwych scenariuszy. Prawdopodobnie na terenie ogródków działkowych znaleziono ciało kobiety.

Pani Jadwiga świętowała swoje 100 urodziny!

Pani Jadwiga Wojtasik z Przemkowa obchodziła swoje 100-e urodziny. Z tej okazji do seniorki popłynęło wiele życzeń zdrowia i przynajmniej 200 lat życia.

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.

Siatkarskie emocje na start

W jakiej dyspozycji przed startem PlusLigi są siatkarze Cuprum Lubin? Czy solidnie przygotowali się do rozgrywek? Czy kadra, którą dysponuje trener Paweł Rusek stać na coś więcej, niż obrona przed spadkiem?

Chrobry ma szansę poszybować ostro w górę

Pojedynkiem z Odrą Opole, piłkarze Chrobrego Głogów zakończą 12. serię spotkań na zapleczu ekstraklasy. Faworytem dzisiejszego starcia są głogowianie. Pierwszy gwizdek na stadionie przy Wita Stwosza o godz. 18.

Zaginął Andrzej Buchta z Chocianowa. Widzieliście go?

Polkowiccy policjanci proszą o pomoc w poszukiwaniach Andrzeja Buchty z Chocianowa. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 1 października. Od tej pory kontakt z nim się urwał. 26-latek może mieć problemy z pamięcią.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.