×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Odpowiedzą przed sądem za znieważenie interweniujących policjantów

Dwóch mężczyzn odpowie przed sądem za agresywne zachowanie w stosunku do policjantów, którzy interweniowali w ich sprawie. Jeden z panów trafił w ręce policji po tym jak groził kobiecie śmiercią, a drugi zwyzywał mundurowych w trakcie legitymowania.

Do zatrzymań doszło w ostatnich dniach na terenie Ścinawy. Pierwszy z mężczyzn, 23-latek z powiatu lubińskiego, wpadł po tym jak zaczął grozić pozbawieniem życia kobiecie w centrum miasta.

 – Zatrzymany był na tyle agresywny i wulgarny, że znajdując się w stanie nietrzeźwości znieważał słowami uznanymi za obelżywe interweniujących policjantów – powiedział nam Krzysztof Pawlik z KPP Lubin. – Podejrzany usłyszał zarzuty gróźb karalnych i znieważenia policjantów.

Drugi z mężczyzn został zatrzymany po tym jak zwyzywa policjantów, którzy chcieli go wylegitymować.

W trakcie legitymowania 26-latek również wyzywał policjantów podejmujących interwencję. W trakcie zatrzymania dodatkowo okazało się że w kieszeni ma schowane narkotyki w ilości 4 porcji marihuany. On również usłyszał dwa zarzuty – posiadania środków odurzających i znieważenia policjantów – dodaje policjant.

Jak przypominają mundurowi – w takich przypadkach oprócz kary może być orzeczona nawiązka dla policjantów i tak 26-latek będzie musiał zapłacić 1000 złotych dla policjantki wobec której używał wulgaryzmów.

– Nasza koleżanka zawnioskowała aby sprawca wpłacił te pieniądze na schronisko dla zwierząt przedkładając stosowne potwierdzenie – mówi Krzysztof Pawlik.

 

Wybrane dla Ciebie

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Rada Nadzorcza LSSE ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa Strefy

Nowa Rada Nadzorcza Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podjęła wczoraj uchwałę o rozpoczęciu postępowania kwalifikacyjnego na nowego prezesa Legnickiej Strefy. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu, prezesem LSSE pozostanie Przemysław Bożek.

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Rozmaitości

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.