×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Odzyskali skradzioną mazdę i zatrzymali 37-letniego złodzieja z Czech

Policjanci legnickiej drogówki w trakcie pracy zatrzymali do kontroli kierowcę mazdy. Szybko wyszło na jaw, że auto jest kradzione. 37-letni obywatel Czech w nocy ukradł samochód z terenu Niemiec. Został zatrzymany i aresztowany na trzy miesiące.

 

Policjanci zatrzymali złodzieja na terenie Gminy Legnickie Pole. Chcieli skontrolować auto na niemieckich tablicach rejestracyjnych.

– Kierującym okazał się 37-letni obywatel Czech, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna nie miał też żadnych dokumentów pojazdu, którym się poruszał i zachowywał się nerwowo i nienaturalnie – powiedziała nam Anna Tersa z KMP Legnica. – Policjanci podjęli czynności zmierzające do ustalenia legalności posiadanego pojazdu. Jak się okazało pojazd ten został w nocy skradziony z terenu Niemiec.

37-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu a pojazd zabezpieczono procesowo. Wartość skradzionego pojazdu wynosi 17 tys. Euro.

– Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy i Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – dodaje policjantka.

37-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

 
414-180231

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.