×
*** Jedna ofiara śmiertelna koronawirusa z powiatu lubińskiego to bilans ostatniej doby w zagłębiu miedziowym *** Protesty w Głogowie. Około 100 osób przeszło ulicami miasta by wyrazić swój sprzeciw działaniom rządu w czasie pandemii ***

Okazja czyni złodzieja. Z samochodu przesiadł się na rower

23-letni lubinianin i 47-letni mieszkaniec Góry wykorzystali nieuwagę 24-latka, który pozostawił swój rower przed wejściem do sklepu. Sprawcy ukradli jednoślad, ale na szczęście zostali ustaleni i namierzeni przez policjantów. Złodzieje staną teraz przed sądem. Grozi im 5 lat odsiadki.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na osiedlu Ustronie. 24-letni lubinianin wchodząc do jednego ze sklepów pozostawił przed wejściem swój rower. W tym momencie volkswagenem jechało dwóch mężczyzn, którzy postanowili skorzystać z nadarzającej się okazji. Jeden z nich wysiadł szybko z pojazdu i wskoczył na rower i szybko odjechał. W bezpiecznym miejscu, sprawcy ukryli jednoślad w bagażniku.

– Na miejscu stróże prawa zebrali wszystkie informacje potrzebne do rozwiązania tej sprawy. Na podstawie zapisu monitoringu ustalili wygląd sprawców, a także numery rejestracyjne pojazdu, którym podróżowali sprawcy. Okazało się, że jeden z nich jest bardzo dobrze znany lubińskim kryminalnym. Podejrzani zostali zatrzymani. Okazali się nimi 23-letni mieszkaniec Lubina i 47-letni mieszkaniec Góry – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Obaj sprawcy przyznali się do winy. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Sport

Chrobry odzyskał punkty utracone w Gdańsku

Drużynie Chrobrego udało się zrealizować swój cel i odzyskać 3 punkty stracone w Gdańsku. Nie było to łatwe, bo gdańszczanie mocno walczyli do samego końca, ale tym razem to Chrobry rozdawał karty i okazał się mocniejszy. Głogowianie prowadzili już od pierwszych minut. Grali dobrze w obronie i bardzo skutecznie w ataku, dlatego mimo kilku własnych […]

Rozmaitości

Próbują wyłudzić wasze dane. Uważajcie

3 kwietnia 2021 roku pojawiła się informacja o opublikowaniu w sieci danych użytkowników (w tym z Polski) portalu społecznościowego Facebook. W ostatnim okresie czasu odnotowano pierwsze próby logowań do innych serwisów internetowych poprzez wykorzystanie opcji „Zaloguj się przez konto Facebook”.