×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Oskarżony o treści pedofilskie, ksiądz Grzegorz O. stanie przed sądem

Lubińska prokuratura zakończyła śledztwo przeciwko byłemu dyrektorowi Salezjańskiej Szkoły Podstawowej. Ksiądz Grzegorz O. odpowie przed sądem za posiadanie treści pedofilskich. Przyznał się do winy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kapłan nadal pozostaje w tymczasowym areszcie.

Do Sądu Rejonowego w Lubinie trafił już akt oskarżenia przeciwko kapłanowi. Grzegorzowi O. postawiono zarzuty posiadania treści pornograficznych z udziałem małoletnich poniżej 15. roku życia. Śledczy zabezpieczyli nośniki elektroniczne – m.in. laptop i telefon komórkowy – należące do salezjanina, na którym znajdowały się zakazane treści pedofilskie.

Podczas przesłuchania 46-letni duchowny przyznał się do posiadania tych materiałów i złożył obszerne wyjaśnienia. Od chwili zatrzymania, tj. od sierpnia ubr. – Grzegorz O. przebywa w tymczasowym areszcie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ksiądz Grzegorz O. był dyrektorem Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie od 2020r. Wcześniej prowadził Oratorium przy parafii św. Jana Bosko w Lubinie. Decyzją Inspektorii Salezjan we Wrocławiu, ksiądz został odwołany ze swojego stanowiska.

Nasz portal napisał o całej sprawie jako pierwszy.

 

Wybrane dla Ciebie

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.

Zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin spotkali się z uczniami ogólniaka

Mówili, jak to jest być piłkarzem, podzielili się wspomnieniami z obozu przygotowawczego w Turcji i zapraszali na pierwszy w tym roku mecz na stadionie w Lubinie – z warszawską Legią. Zawodnicy Zagłębia – Arkadiusz Woźniak i Bartosz Kopacz spotkali się z młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie.

Wypadek na drodze Lubin – Ścinawa. Kierowca zakleszczony we wraku

Do poważnego zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. Na drodze z Lubina w kierunku Ścinawy kierowca osobowego audi wpadł w poślizg, zjechał na pobocze uderzając w przydrożne drzewo. Mężczyzna został zakleszczony we wraku. Okoliczności i przyczyny wypadku ustali policyjne śledztwo.

Nowy sztandar na jubileusz 10-lecia szkolnego koła TPD w Lubinie

Wyjątkowa uroczystość odbyła się dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 8 w Lubinie. Z okazji 10-lecia istnienia działającego przy podstawówce koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, organizacji nadano nowy sztandar.

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.

W miejscu wyburzonego basenu powstało Centrum Kształcenia Zawodowego

Od początku nowego roku szkolnego uczniowie klas branżowych Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie mogą już w pełni korzystać z dobrodziejstwa nowo otwartego Centrum Kształcenia Zawodowego. Przyszli kelnerzy, kucharze, hotelarze uczą się fachu w doskonałych warunkach. Pomieszczenia warsztatowe, które powstały kosztem 10 milionów złotych, robią wrażenie.