×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Oszczędności oddała oszustowi. Była pewna, że pomaga wnukowi

Seniorka z Powiatu Lubińskiego odebrała telefon i zaniepokojona o swojego wnuka dała się nabrać na zmyśloną historyjkę. Policjanci ostrzegają po raz kolejny – nie wierzcie w takie opowieści, to może być próba wyłudzenia pieniędzy.

Kolejna ofiara oszustów. Seniorka była pewna, że pomaga wnukowi, który wpadł w kłopoty. Niestety to byli oszuści. Kobieta, która zgłosiła się na lubińską komendę przyznała, że odebrała telefon. Mężczyzna po drugiej stronie słuchawki przekonywał, że jest jej wnukiem i potrzebuje pomocy.

– Dzwoniący poinformował, że jest sprawcą wypadku drogowego i aby uniknąć więzienia, musi wpłacić kaucję 150 tysięcy złotych – powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Po pieniądze do starszej pani miał się zgłosić policjant…

Jak przyznała kobieta chwilę później do jej drzwi faktycznie zapukał obcy mężczyzna. Miał na sobie kominiarkę i przyszedł po pieniądze. Kiedy „policjant”opuścił jej mieszkania seniorka chwyciła za telefon i zadzwoniła do córki z pytaniem o… swojego wnuka.

– Dopiero wtedy kobieta dowiedziała się, że z jej wnukiem wszystko jest w porządku – dodaje policjantka. – Kolejny raz przypominamy! Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im jakichkolwiek pieniędzy ani nie odbierają ich osobiście!

Z policyjnych informacji wynika, że coraz więcej osób jest świadomych zagrożenia. Dzięki temu często przestępcom nie udaje się oszukać kolejnych osób, do których zadzwonili oszuści, próbujący wyłudzić pieniądze. Niestety wiąż można mówić o kolejnych ofiarach, które dają się nabrać na historie oszustów.

 

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.