×
*** Lubiński sąd rejonowy podtrzymał decyzję w sprawie umorzenia przez szczecińską prokuraturę postępowania dotyczącego mataczenia przez policjantów w sprawie śmierci Bartosza Sokołowskiego ***

Oszuści wykorzystują pandemię koronawirusa

Oszuści nie mają litości, co rusz wynajdują nowe sposoby na to by oszukać niewinnych ludzi. Tym razem z pomocą przyszła im pandemia koronawirusa. Policjanci przestrzegają – nie dajcie się nabrać.

 

Jeden telefon może pozbawić wszystkich oszczędności. Szczególnie narażeni na to są seniorzy, którzy chcą pomóc za wszelką cenę. Tym razem złodzieje dzwonią do starszych osób podając się za członka ich rodziny chorego na koronawirusa.

Jak wyjaśniają mundurowi, w trakcie rozmowy pojawia się również rzekomy lekarz, który potwierdza, że bliska osoba jest w ciężkim stanie i potrzebuje pieniędzy na leczenie.

– Informując o konieczności poniesienia sporych nakładów finansowych oszuści próbują wyłudzić pieniądze żerując na dobrym sercu rozmówcy i jego strachu o życie swoich najbliższych. Chcąc wymusić szybką reakcję wywierają słowną presję na starszych osobach – informują mundurowi. – By osiągnąć swój cel potrafią płakać do słuchawki czy wręcz krzyczeć na rozmówcę, który nie chce przekazać im pieniędzy.

Mundurowi przypominają – żaden pacjent chory na Covid-19 nie musi płacić za swoje leczenie. Diagnostyka, pobyt w szpitalu jak i podawane leki są darmowe.

– Jeśli dzwoni do nas osoba która próbuje wmówić nam, iż musimy zapłacić za leczenie najbliższych powinniśmy jak najszybciej przerwać połączenie i zadzwonić pod numer 112, by poinformować o próbie oszustwa policję.

 

Wybrane dla Ciebie

Wystarczy przerwać połączenie – rozmawiajcie z bliskimi

Policjanci apelują do mieszkańców o to by częściej rozmawiali z seniorami – bliskimi, sąsiadami i znajomymi, którzy w łatwy sposób mogą wpaść w sidła oszustów.