×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Pijana 19-latka zwyzywała i groziła policjantom, których sama wezwała

Nawet do 8 lat za kratkami może spędzić 19-latka z Legnicy. Dziewczyna sama wezwała policje, a kiedy patrol przyjechał pod wskazany adres, 19-latkanie otworzyła drzwi mundurowym, zaczęła ich wyzywać i wygrażać. Na koniec młoda legniczanka zaproponowała mundurowym… łapówkę.

 

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Chwilę po godzinie 4 policjanci zostali wezwani na interwencję domową do jednego z mieszkań na terenie miasta. Kiedy patrol dojechał na miejsce młoda kobieta, która wezwała policję zaczęła wyzywać funkcjonariuszy. odmówiła otwarcia drzwi, aż w końcu zaczęła grozić policjantom.

– Kiedy mundurowi weszli do mieszkania, kobieta nadal wyzywała policjantów. Ponadto znajdowała się w stanie nietrzeźwości mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – powiedziała nam Anna Tersa z legnickiej komendy policji. – Gdy policjanci zatrzymali kobietę w celu wytrzeźwienia w PDOZ i jechali z nią do komendy, proponowała im wręczenie korzyści majątkowej w kwocie 10 tys. zł. w zamian za odstąpienie od czynności.

19-latka została umieszczona w policyjnej celi i usłyszała już zarzuty.

– Prokuratura Rejonowa w Legnicy na wniosek Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zastosowała wobec zatrzymanej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju – dodaje policjantka. – Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Za popełnione przestępstwa 19-latce grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 
414-172872
414-172932

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.