×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Pijana 20-latka za kółkiem, bez prawa jazdy. Grozi jej 2 lata odsiadki

Ponad dwa promile alkoholu miała 20-latka, która jechała volkswagenem golfem. Na dodatek, w ogóle nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Młoda kobieta trafi teraz przez oblicze sądu. Grożą jej dwa lata pozbawienia wolności.

Na jednej z głównych ulic Legnicy policjanci z drogówki zauważyli kierującą, która jechała całą szerokością jezdni. Nie zastanawiając się długo, ruszyli za nią.

-Badanie alkomatem wykazało u 20-latki ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. To jednak nie jedyne, co kierująca miała do ukrycia. W trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach wyszło na jaw, że kobieta nie posiada dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem – relacjonuje asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Nieodpowiedzialna 20-latka stanie teraz przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

– Apelujemy do kierowców, aby pod żadnym pozorem nie wsiadali za kierownicę, jeśli nie mają pewności co do swojego stanu trzeźwości. Pamiętajmy, że za bezpieczeństwo na drodze odpowiedzialni są wszyscy uczestnicy ruchu drogowego – dodaje A. Grześków.

 

Wybrane dla Ciebie

Trzy promile za kółkiem. Obywatel Ukrainy usłyszał już wyrok

Prawie trzy promile miał 43-letni obywatel Ukrainy, który jechał swoim samochodem. Obcokrajowiec został osądzony w trybie przyspieszonym. Za jazdę na „podwójnym gazie” spotkała go dość dotkliwa kara. 

Kierowca mazdy „wydmuchał” 2,6 promila

Blisko trzy promile alkoholu miał kierowca mazdy zatrzymany przez policjantów z legnickiej drogówki. Nieodpowiedzialny mężczyzna stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Pijany 66-latek za kierownicą citroena. Bez prawa jazdy, z zakazem

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się 66-latek, który wsiadł do swojego samochodu pod wpływem alkoholu. Mężczyzna „wydmuchał” półtora promila. Jak się okazało, na koncie miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Mieszkaniec Lubina stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pili razem alkohol, a potem się pobili

Głogowscy policjanci zatrzymali 37-latka, który pobił swojego kompana od kieliszka. Mężczyźni razem spożywali alkohol, a później wywiązała się awantura, podczas której w ruch poszły pięści. Sprawcy pobicia grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Zero tolerancji dla nieodpowiedzialnych kierowców. SPEED czuwa

Sporo pracy w ostatnim czasie mieli policjanci ze specjalnej grupy pościgowej SPEED. Pełniąc służbę na terenie powiatu lubińskiego, funkcjonariusze ostudzili zapędy kierowców, którzy rażąco złamali przepisy ruchu drogowego.

Kierowca z czterema promilami na drodze z Legnicy do Kunic

Cztery promile alkoholu miał w swoim organizmie kierowca, który jadąc krajową „94” stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu. Na szczęście nic mu się nie stało i wprost z drogi trafił do policyjnej celi. Nieodpowiedzialny mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia […]

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.