×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Pijana przechodziła przez pasy na czerwonym. Została potrącona

Wracamy do sobotniego potrącenia kobiety na pasach przy Al. Niepodległości w Lubinie. Jak w toku postępowania ustalili policjanci – kobieta, która weszła na przejście gdy miała czerwone światło, a do tego była kompletnie pijana.

Kolejne potrącenie w okolicy przejścia pieszych budzi kontrowersje. Jak ustalili policjanci – to piesza jest winna temu co się stało.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 19 listopada, przed godziną 18.00, na ul. Al. Niepodległości w Lubinie.

– Policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 41-letnia mieszkanka Legnicy, znajdując się pod wpływem alkoholu, weszła na prawidłowo oznakowane przejście dla pieszych, nie stosując się do sygnalizacji świetlnej. Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa dla prawidłowo jadącego kierowcy Volkswagena, w wyniku czego doszło do jej potrącenia – powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Piesza w wyniku doznanych obrażeń została przetransportowana przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala.

Jak się okazało, w takce swojego dochodzenia mundurowi ustalili, że 41-latka była kompletnie pijana. Badanie wykazało u niej 2,2 promila alkoholu.

Policjanci apelują do mieszkańców – kierowców i pieszych – o ostrożność. Niestety jesienna i zimowa pora sprzyja takim zdarzeniom. Na szczęście mimo kilku podobnych wypadków w ciągu ostatnich dni, nie doszło dp tragedii.

 
425-164510

Wybrane dla Ciebie

Trwają prace przy przebudowie drogi w Kromolinie

Trwa przebudowa drogi w Kromolinie. Robotnicy zakończyli już prace przy remoncie infrastruktury wodociągowej i kanalizacji deszczowej. Część nawierzchni drogi również została wykonana.

Mikołajkowa akcja charytatywna dla polkowickiej rodziny

Jak co roku, radny Robert Drobina zorganizował charytatywną akcję mającą wesprzeć jedną z polkowickich rodzin. Uroczystość wręczenia paczek, chociaż skromna, wzbudziła łzy wzruszenia wśród obdarowanych.

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.