×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Pijani kierowcy sieją postrach na drogach. Kolejni zatrzymani

47-letni mieszkaniec Lubina pędził trasą ekspresową S3 mając na liczniku blisko 170 km/h. Szaleńczą jazdę w porę ukrócili policjanci drogówki. Ale to był dopiero początek poważniejszych kłopotów kierowcy. Funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu, ale nie poddał się badaniu alkomatem. Ponadto, pojazd, którym jechał nie miał ważnych badań technicznych.

Kierowca osobowego audi mknął trasą S3 znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Na odcinku, gdzie obowiązuje 120 km/h, mężczyzna jechał 168 km/h. Szybka jazda musiała zakończyć się zatrzymaniem.

– Policjanci wyczuli od 47-latka silną woń alkoholu. Jednak kierowca audi odmówił badania alkomatem. Został przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań laboratoryjnych. Mając uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna jest nietrzeźwy, policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Dodatkowo, podczas sprawdzenia pojazdu, mundurowi znaleźli w plecaku leżącym na fotelu pasażera, pustą butelkę po alkoholu. Ponadto, okazało się, że podejrzewany kierował autem, które nie miało ważnych badań technicznych – relacjonuje asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Niestety nie był to jedyny kierowca, który wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. W niedzielę, w Chróstniku, funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego kierowcę opla, który „wydmuchał” blisko półtora promila, a podczas kolejnej kontroli, 45-letni kierowca bmw miał ponad 2 promile alkoholu.

– Apelujemy do osób wsiadających za kierownice pojazdów o rozsądek i odpowiedzialność oraz o to, by miejsce kierowcy w pojazdach mechanicznych, zajmowały jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe – dodaje S. Serafin.

Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz pojazdów nawet na 15 lat.

 

Wybrane dla Ciebie

Rowerzysta „wydmuchał” ponad 2,5 promila

Tylko w ciągu jednej doby lubińscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców i jednego z zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów.

Niebezpiecznie na S3 koło Gaworzyc. Tir przewrócił się na bok

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj na trasie ekspresowej S3 w okolicach Mieszkowa w gminie Gaworzyce. Kierowca ciągnika siodłowego z naczepą stracił panowanie nad pojazdem. Tir wypadł z drogi, uderzył w nasyp i przewrócił się na prawą burtę. Kierowcy na szczęście nic poważnego się nie stało.

Feralny zjazd z A4 w S3 znów dał o sobie znać. Kierowcy uważajcie!

Do poważnego wypadku doszło pod Legnicą na zjeździe z autostrady A4 w drogę ekspresową S3. Kierujący fordem focusem stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w barierę energochłonną. Gdy kierowca wyszedł z pojazdu, by oznaczyć miejsce zdarzenia, w tym momencie nadjechał autobus, którego kierujący także stracił panowanie i siłą rozpędu uderzył w forda, który następnie staranował […]

Odurzona narkotykami kobieta spowodowała kolizję i błąkała się na S3

Irracjonalnie zachowała się kierująca nissanem, która spowodowała kolizję na trasie ekspresowej na odcinku Lubin – Polkowice. Po uderzeniu w inny samochód, wyszła na jezdnię próbując zatrzymywać innych kierowców jadących S3. Gdy policjanci przybyli na miejsce, oświadczyła, że w bagażniku jej pojazdu znajduje się 3-letnie dziecko. Kobieta była odurzona środkami psychotropowymi.

Problemy z przejazdem na S3 pod Lubinem. Przeczytajcie koniecznie!

Już w środę, 30 czerwca, kierowcy jadący drogą ekspresową S3 będą musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami. Jadąc z Legnicy nie będzie można przejechać przez węzeł Lubin Północ. Zmiany wprowadzone zostaną również na wyjeździe ze Szklar Górnych i Lubina.

Pijany kierowca dostawczego Iveco jechał pod prąd na S3

Obywatel Bułgarii pędził trasą ekspresową S3 z Legnicy w kierunku Jawora… pod prąd. Gdy w porę zatrzymali go policjanci legnickiej drogówki, od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. 57-latek „wydmuchał” ponad półtora promila. Teraz będzie miał sporo kłopotów, bo policjanci uznali, że powinien odpowiedzieć za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Grozi mu […]

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.