×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Pijany burmistrz Chocianowa spowodował wypadek?

Policjanci z lubińskiej komendy wyjaśniać będą okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj w godzinach popołudniowych w Lubinie. Z naszych ustaleń wynika, że doszło do zderzenia dwóch samochodów, a za kierownicą jednego z nich miał siedzieć burmistrz Chocianowa, który uciekł z miejsca zdarzenia.

 

Policja potwierdza, że doszło do wypadku.

– Potwierdzam, że było takie zdarzenie drogowe. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Po chwili został zatrzymany przez policję – powiedział nam Krzysztof Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Policja przyznaje, że sprawca wypadku był pijany. Został przewieziony na lubiński SOR w celu pobrania krwi do badań. Z naszych informacji wynika, że nie chciał poddać się dobrowolnie badaniu, był agresywny w stosunku do policjantów. Krew pobrano mu siłą. Na koniec został zatrzymany.

AKTUALIZACJA: Do zderzenia doszło około godziny 17 na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II z Krupińskiego. Sprawca zdarzenia kierował porsche i najechał na tył auta stojącego na światłach. Po krótkiej rozmowie między kierowcami sprawca zdarzenia uciekł. Jak się okazało, drugi z kierowców wyczuł od niego alkohol. Policjanci zatrzymali 39-latka w jego mieszkaniu i przewieźli na SOR. Tam pobrano mu krew do badań. Zatrzymany mężczyzna w trakcie wykonywanych z nim czynności miał zachowywać się wulgarnie, znieważać policjantów i żądać od nich zaprzestania jakichkolwiek działań.

Do sprawy będziemy wracać.

 

Wybrane dla Ciebie

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Rada Nadzorcza LSSE ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa Strefy

Nowa Rada Nadzorcza Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podjęła wczoraj uchwałę o rozpoczęciu postępowania kwalifikacyjnego na nowego prezesa Legnickiej Strefy. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu, prezesem LSSE pozostanie Przemysław Bożek.

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Rozmaitości

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.