×
*** Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie swojego istnienia *** Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice ***

Pijany traktorzysta uciekał legnickim policjantom

Blisko trzy promile alkoholu miał w swoim organizmie kierowca ciągnika rolniczego, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Funkcjonariusze musieli siłą wedrzeć się do kabiny ursusa i obezwładnić nieodpowiedzialnego mężczyznę. Jakby tego było mało, pijany kierowca miał na swoim koncie dwa dożywotnie zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Mikołajowicach w gminie Legnickie Pole. Policjanci legnickiej drogówki zauważyli, gdy po przeciwnym pasie ruchu, niemal całą szerokością jezdni jedzie traktorzysta. Nie namyślając się długo, funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca ciągnika miał jednak inne plany i gwałtownie przyspieszył.

Mundurowi udali się w pościg za Ursusem. Aby obezwładnić i zatrzymać kierowcę, jeden z policjantów zmuszony był wyjść z samochodu, pobiec za uciekinierem i wskoczyć do kabiny ciągnika. Po zatrzymaniu okazało się, że mieszkaniec gminy Legnickiego Pola miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna podczas kontroli nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania. Wtedy wyszło na jaw, że ma dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych – relacjonuje podkom. Jagoda Ekiert, rzeczniczka legnickiej policji.

Nieodpowiedzialny kierowca stanie teraz przed legnickim sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

Wybrane dla Ciebie

Umowa na II etap utworzenia ZAZ w Legnickim Polu podpisana

W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace budowlane w ramach II etapu utworzenia Zakładu Aktywności Zawodowej na terenie zabytkowego pobenedyktyńskiego zespołu klasztornego w Legnickim Polu. Inwestycja, która opiewa na ponad 9,7 mln zł powinna zakończyć się w przyszłym roku.

W DPS-ie w Legnickim Polu powstanie Zakład Aktywności Zawodowej

W siedzibie starostwa powiatowego w Legnicy podpisano umowę na realizację I etapu utworzenia Zakładu Aktywności Zawodowej. Nowa instytucja powstanie w jednym z budynków na terenie Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu. Inwestycja pochłonie 6,8 mln zł, ale całe zadanie zamknie się kwotą ponad 15 milionów.

Proboszcz klasztoru w Legnickim Polu zawieszony przez biskupa

Ksiądz Włodzimierz Gucwa nie jest już proboszczem okazałej świątyni Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu. Kapłan został zawieszony w funkcji z powodu podejrzeń o malwersacje finansowe na koncie parafialnym.

Ukradł paliwo z kombajnu i ciągników rolniczych

Policjanci z Rudnej zatrzymali złodzieja paliwa. Sprawca spuścił je z baku kombajnu i dwóch ciągników rolniczych. Udało mu się ukraść 135 litrów oleju napędowego wartości kilkuset złotych. Teraz stanie przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

DPS w Legnickim Polu z dnia na dzień zyskuje nowe oblicze

Pobenedyktyński zespół klasztorny, w części którego znajduje się największy w Europie Dom Pomocy Społecznej zyskuje nowy blask. Dzięki staraniom powiatu legnickiego i wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, odnowiono elewację niektórych budynków, wymieniono stolarkę okienną i odrestaurowano wieżyczki.

Koncerty organowe – pocałunek dla duszy i język poruszający serca

W Legnickim Polu i Chojnowie odbyły się dwa wyjątkowe koncerty muzyki organowej. Festiwal w ramach VI edycji Letnich Koncertów Organowych niewątpliwie był niezapomnianą ucztą dla duszy i ciała.

Sport

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.