×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Pili razem alkohol, a potem się pobili

Głogowscy policjanci zatrzymali 37-latka, który pobił swojego kompana od kieliszka. Mężczyźni razem spożywali alkohol, a później wywiązała się awantura, podczas której w ruch poszły pięści. Sprawcy pobicia grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 16 października w godzinach wieczornych. Dwaj mężczyźni w wieku 87 i 37 lat wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni.

-37-latek używając przemocy doprowadził do stanu bezbronności starszego mężczyznę i zabrał mu portfel z zawartością pieniędzy w kwocie 800 złotych. Poszkodowany niezwłocznie powiadomił policję o przestępstwie. W wyniku sprawdzenia okolicznego terenu mundurowi zatrzymali 37-latka – relacjonuje Łukasz Szuwikowski z głogowskiej policji.

Agresor trafił do policyjnej celi. Zastosowano wobec niego dozór. Za kradzież rozbójniczą grozi mu 12 lat odsiadki.

 

Wybrane dla Ciebie

Trzy promile za kółkiem. Obywatel Ukrainy usłyszał już wyrok

Prawie trzy promile miał 43-letni obywatel Ukrainy, który jechał swoim samochodem. Obcokrajowiec został osądzony w trybie przyspieszonym. Za jazdę na „podwójnym gazie” spotkała go dość dotkliwa kara. 

Kierowca mazdy „wydmuchał” 2,6 promila

Blisko trzy promile alkoholu miał kierowca mazdy zatrzymany przez policjantów z legnickiej drogówki. Nieodpowiedzialny mężczyzna stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Pijana 20-latka za kółkiem, bez prawa jazdy. Grozi jej 2 lata odsiadki

Ponad dwa promile alkoholu miała 20-latka, która jechała volkswagenem golfem. Na dodatek, w ogóle nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Młoda kobieta trafi teraz przez oblicze sądu. Grożą jej dwa lata pozbawienia wolności.

Koszmar w czterech ścianach. 27-latek znęcał się nad ciężarną kobietą

Pięć lat więzienia grozi 27-letniemu mężczyźnie, który fizycznie i psychicznie znęcał się nad swoją partnerką. Kobieta była wyzywana, izolowana, zastraszana. Zwyrodnialec ograniczał jej kontakty ze znajomymi, wyliczał pieniądze, którymi mogła dysponować. Jego zachowanie wymaga szczególnego potępienia, choćby z tego powodu, że młoda kobieta była w ciąży.

Zero tolerancji dla nieodpowiedzialnych kierowców. SPEED czuwa

Sporo pracy w ostatnim czasie mieli policjanci ze specjalnej grupy pościgowej SPEED. Pełniąc służbę na terenie powiatu lubińskiego, funkcjonariusze ostudzili zapędy kierowców, którzy rażąco złamali przepisy ruchu drogowego.

Grozili, że „rozwalą im głowę”. Brutalni młodociani przestępcy

Dwaj 15-latkowie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich za kradzież rozbójniczą. Nieletni napadli na 13-latka zabierając mu telefon komórkowy wartości tysiąca złotych. Jak się okazało, jeden z młodocianych sprawców, kilka tygodni wcześniej napadł na 12-latka. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań, bo w sprawę mogą być zamieszane także osoby dorosłe, które miały pomagać w spieniężeniu fantów.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.