×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Pirs pomógł znaleźć zaginionego mężczyznę

Policjanci z Chojnowa poszukiwali zaginionego 40-latka. Rodzina niepokoiła się o niego i zgłosili tą sprawę policji. Mundurowi w poszukiwania zaangażowali Pirs – policyjnego psa, który spisał się doskonale.

 

Poszukiwania ruszyły wczoraj w późnych godzinach popołudniowych. Z informacji przekazanych przez bliskich zaginionego wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu bez telefonu, dokumentów i bez pieniędzy. powiedział, że już się więcej nie zobaczą.

– W okolicę zaginięcia zostały skierowane policyjne patrole. Na miejsce został również skierowany przewodnik policyjnego psa tropiącego z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Policjanci sprawdzali każde miejsce, w którym mógłby znajdować się mężczyzna – relacjonuje Jagoda Ekiert, oficer prasowy KMP Legnica. – Owczarek Pirs – po zapoznaniu się z zapachem z odzieży przekazanej przez rodzinę zaginionego mężczyzny pomimo trudnych warunków atmosferycznych podjął trop.

Pies szybko doprowadził mundurowych do mężczyzny, który przebywał wtedy na jednym ze skwerów.

– Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało. Mieszkaniec Chojnowa został przekazany pod opiekę medykom – dodaje policjantka.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.