×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Plantacja marihuany w legnickim mieszkaniu. 29-latek zatrzymany

29-letni mężczyzna został zatrzymany przez legnickich policjantów, którzy w jednym z legnickich mieszkań zabezpieczyli krzaki konopi i susz roślinny. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna w swoim mieszkaniu prowadził profesjonalną plantację. Teraz 29-latkowi grozi wyrok do 10 lat więzienia.

Mundurowi Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu legnickiej komendy zatrzymali legniczanina podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W jego mieszkaniu, jak wynikało z ustaleń policji, miała znajdować się profesjonalna plantacja konopi. Mundurowi szybko przekonali się, że dobrze wytypowali lokal i jego właściciela.

– W trakcie przeszukania pomieszczeń i samochodu należącego do mężczyzny policjanci zabezpieczyli 58 sadzonek marihuany wraz z profesjonalnym sprzętem służącym do uprawy znajdujących się w nim roślin. Ponadto, w jednym z pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili blisko 300 porcji gotowego suszu marihuany – powiedziała nam jagoda Ekiert, oficer prasowy KMP Legnica. – Mieszkaniec Legnicy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

29-latek niebawem stanie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 
414-192404

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!