×
*** Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie swojego istnienia *** Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice ***

Po raz kolejny próbowali oszukać polkowickich seniorów

Zaledwie kilka dni temu polkowiccy seniorzy uwierzyli oszustom i tracili ponad 130 tysięcy złotych, a złodzieje zaatakowali po raz kolejny. Na szczęście ostatni apel trafił do mieszkańców i ci nie dali się ograbić z oszczędności.

 

Policjanci co  jakiś czas przypominają mieszkańcom całego regionu o niebezpieczeństwie związanym z próbami wyłudzenia pieniędzy przez oszustów. Niestety część  ataków jest skuteczna – jak ten sprzed kilku dni. Na szczęście coraz większa grupa osób pamięta o ostrzeżeniach i nie daje się wciągnąć w manipulację oszustów. Tak właśnie było w tym tygodniu. Polkowiczanie nie uwierzyli w historię o wypadku drogowym i groźbie więzienia wisząc nas swoimi dziećmi.

– W polkowickich mieszkaniach znów rozdzwoniły się telefony stacjonarne seniorów. W pierwszym wypadku czujna polkowiczanka zanim cokolwiek zrobiła zadzwoniła do córki, która poinformowała prawdziwych funkcjonariuszy. Oszust żądał dziesięciu tysięcy złotych. Identyczna próba zaistniała kilka bloków dalej i również była nieskuteczna – powiedział nam Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP Polkowice. – Warto pamiętać, że prawdziwy policjant nigdy i pod żadnym pozorem nie będzie prosił nas o pieniądze. Nie poprosi by je gdzieś przelać na inne konto, zostawić albo wręczyć mu. Jeśli ktoś zadzwoni do nas w tego tupu sprawie powinniśmy natychmiast zadzwonić na numer alarmowy 112 – dodaje policjant.

 

Wybrane dla Ciebie

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.

Trzy nowe autobusy elektryczne będą wozić polkowiczan

Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice. Pojazdy najnowszej generacji zaprojektowane dla mniejszych miast i miasteczek wzmocnią żółty tabor. To najmniejsze z gamy zeroemisyjnych autobusów marki Yutong.

Budują drogę wewnętrzną w Miroszowicach w Gminie Lubin

Mieszkańcy ulicy Wiązowej w Miroszowicach w Gminie Lubin już mogą sprawdzać postępy prac na budowie drogi wewnętrznej. Zadanie obejmuje również montaż oświetlenia. Prowadzona inwestycja to jedna z czterech, które wsparte zostały dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie działalności

Kwiaty i wieńce pod tablicami pamiątkowymi, orkiestra górnicza i wiele wspomnień – Zakłady Górnicze Rudna świętują dzisiaj 50-lecie swojego istnienia. Przy okazji oficjalnych uroczystości nie mogło zabraknąć pracowników kopalni i tych, którzy półwieku temu budowali potęgę Polskiej Miedzi.

Spotkanie polskich i niemieckich studentów w Legnicy

W Starostwie Powiatowym w Legnicy zorganizowano spotkanie ze studentami kierunku Prawo i Bezpieczeństwo Wewnętrzne z Collegium Witelona w Legnicy oraz uczelni Hochschule der Sächsischen Polizei Rothenburg z Niemiec.

Kolejna ofiara oszustów. Legniczanka straciła pieniądze

Do legnickiej komendy policji zgłosiła się kolejna ofiara oszustów podających się za pracowników baku.Na szczęście dla kobiety pieniądze, które zniknęły z jej konta nie były dużą kwotą.

Sport

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.