×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Po służbie, na zakupach zatrzymał złodzieja

Naczelnik lubińskiej drogówki, będąc po służbie i robiąc zakupy w jednym z marketów, ruszył w pościg za złodziejem. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Dzięki temu, udało się odzyskać towar wartości ponad 800 złotych.

Podkom. Mariusz Kaciuban na co dzień pełni obowiązki szefa wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy. W czasie wolnym od służby, wybrał się na zakupy do jednego z marketów. W pewnym momencie dostrzegł wybiegającego ze sklepu mężczyznę i goniącego go pracownika ochrony.

-Policjant ruszył za nim w pościg. Szybko skrócił dystans, który ich dzielił i już po chwili, razem z ochroniarzem zatrzymali przestępcę. Gdy wrócili do sklepu, wyceniono odzyskane przedmioty. Okazało się, że sprawca, 33-letni mieszkaniec Lubina, próbował ukraść szczoteczki elektryczne łącznej wartości ponad 800 złotych. Nie spodziewał się tylko, że trafi na naszego kolegę – relacjonuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Dodatkowo, 33-latek ukrywał w plecaku broń gazową o średnicy lufy 4,5 mm.

-Mężczyzna przekazany został w ręce funkcjonariuszy i trafił do policyjnej celi. Odpowie teraz karnie za popełnione przestępstwo – dodaje na koniec policjantka.

 

Wybrane dla Ciebie

Poniżał, bił, wyzywał, izolował, groził. Koszmar w czterech ścianach

Najbliższe trzy miesiące za kratkami spędzi 41-latek, który psychicznie i fizycznie znęcał się nad swoją rodziną. Mężczyzna wszczynał awantury najczęściej po alkoholu. Wyżywał się na małżonce, groził pozbawieniem życia. Nie przejmował się, że świadkiem przemocy było ich dziecko.

Dwóch pijanych kierowców w jednym aucie

Do nietypowego zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę na terenie gminy Lubin. Policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców, którzy razem jechali tym samym autem. Jeden z nich wjechał pojazdem do rowu, a drugi z mężczyzn przesiadł się na fotel kierowcy i próbował… wyjechać z rowu.

W pierwszym dniu swojej służby wykazali się empatią i troską

Świeżo upieczeni policjanci z Lubina wykazali się ogromną empatią i zrozumieniem pomagając nietrzeźwemu mężczyźnie o kulach w bezpiecznym dotarciu do domu. Mężczyzna leżał na ziemi między blokami.

Mundurowi pomogli lubińskiemu TOZ-owi

Szkoły podstawowe i średnie oraz jeden ze sklepów zoologicznych z terenu Lubina przyłączyły się do zbiórki karmy i rzeczy potrzebnych zwierzakom, organizowanej przez lubińskich policjantów.

Policyjne manewry na stadionie. Pozorowane zamieszki z kibicami

Uzbrojeni w tarcze i broń gładkolufową, policjanci z Lubina, Legnicy, Głogowa, Góry i Polkowice przeprowadzili na stadionie Zagłębia Lubin pozorowane zamieszki. W rolę agresywnych kibiców wcieli się uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie.

Szczęśliwe zakończenie historii pewnego yorka, którego ukradł 25-latek

Pewien mieszkaniec Lubina przywłaszczył sobie 12-letniego yorka. Pies zgubił się na terenie powiatu jaworskiego. Mężczyzna nie chciał go oddać prawowitej właścicielce, ponieważ uważał, że jest zaniedbany i sam najlepiej się nim zaopiekuje. Cała historia skończyła się szczęśliwie, a york o wdzięcznym imieniu Bibi, wrócił do domu.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.