×
*** Centrum Badań Jakości pochwaliło się nowoczesnym Mobilnym Laboratorium Środowiskowym. Prezentacja odbyła się na dziedzińcu Centrali KGHM *** Tylko w styczniu spółka KGHM Metraco sprzedała 50 tysięcy ton soli drogowej ***

Po tygodniu odzyskali skradziony samochód

Policjanci z Polkowic odzyskali osobowego forda, który sześć dni wcześniej został skradziony w Nowej Soli. Po przeprowadzonych czynnościach pojazd trafił z powrotem w ręce prawowitego właściciela.

– Informację o aucie z rozbitą boczną szybą otrzymali policjanci z Polkowic, którzy po dotarciu na miejsce sprawdzili samochód w policyjnym systemie informatycznym. Okazało się, że lubińskie tablice rejestracyjne zainstalowane na samochodzie nie pochodzą od ujawnionego forda, a sam pojazd jest kradziony – powiedział nam Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP Polkowice..

Nim na miejsce dotarł prawowity właściciel odnalezionego samochodu, który ostatecznie odebrał swoją własność, policyjni technicy zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Cały zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy zostanie przekazany nowosolskim funkcjonariuszom, którzy  prowadzą postępowanie w tej sprawie.

 

Wybrane dla Ciebie

239 zarzutów dla 33-latka z Polkowic. Handlował w sieci grami

Prawie rok policjanci z Polkowic pracowali nad sprawą nielegalnej sprzedaży gier na portalu aukcyjnym. Teraz 33-latek z Polkowic stanie przed sądem.

Złapali go z narkotykami. Trafił już do aresztu

Dwa najbliższe miesiące w areszcie spędzi 33-latek w Polkowic. Mężczyźnie grozi wyrok do 10 lat więzienia za posiadanie i handel narkotykami.

Diler chciał być policjantem. Usłyszał 5 zarzutów

Z jednej strony nie miał nic przeciwko narkotykom, z drugiej starał się o przyjęcie w szeregi policji i prawie mu się udało. 21-letni polkowiczanin usłyszał pięć zarzutów i zostanie zwolniony ze służby zanim zdąży nacieszyć się mundurem.

Policja ich szuka. Znacie mężczyzn ze zdjęcia?

Policjanci z Polkowic szukają dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek z kradzieżą w jednej z drogerii. Łupem złodziei padły przedmioty warte prawie 700 zł. 

Narkotyki przywiózł z Czech. Teraz stanie przed sądem

Za handel narkotykami i ich przewiezienie przez granicę przed sądem stanie 36-letni mieszkaniec Polkowic. Mężczyzna w swoim mieszkaniu posiadał 340 porcji marihuany, którą handlował na terenie miasta.

Pomogli poszukiwanej kobiecie wrócić do celi

29-letnia polkowiczanka zapomniała w terminie wrócić do więzienia gdzie odbywała karę za rozbój. Mundurowi znaleźli ją w … Krakowie. Funkcjonariusze poniekąd „przy okazji” w mieszkaniu zatrzymali też mężczyznę, zabezpieczyli narkotyki i odzyskali skradzione mienie.

Na sygnale

Podpisywali lewe polisy, wyłudzili prowizje, prali brudne pieniądze

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonała oszustwa na szkodę jednego z warszawskich towarzystw ubezpieczeniowych. Na ławie oskarżonych zasiądzie łącznie 17 osób, wśród nich prezes spółki, członek zarządu i prokurent.